Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

16.04.2013
Після рішення суду Київрада зобов'язана віддати під будівництво землю в буферній зоні «Софії Київської»
Після рішення суду Київрада зобов'язана віддати під будівництво землю в буферній зоні «Софії Київської»
 
Вищий господарський суд України (ВГСУ) зобов’язав Київраду підписати договір оренди земельної ділянки площею 0,23 га біля Софійського собору в Києві з фірмою, якій виділили цю ділянку в 2007 році. Про це свідчить постанова ВГСУ від 26 лютого.
 Ідеться про земельну ділянку на перетині вул. Стрілецької та пров. Георгіївського, 9/11, неподалік від брами Заборовського — західного парадного в’їзду до резиденції київських митрополитів на території Софійського собору.
 ТОВ «Докас» планує побудувати там житловий будинок з вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом.
 Судовий процес між Київрадою і ТОВ «Докас» тягнеться вже не перший рік.
 У 2011 році суди відхилили позов фірми «Докас» до Київради, проте Вищий господарський суд відправив справу на новий розгляд. У 2011 році ВГСУ видав ухвалу з зобов’язанням Київраді усунити причини неукладення договору оренди ділянки з ТОВ «Докас».
 У жовтні 2012 року Господарський суд задовольнив позов фірми, яка вимагала зобов’язати Київраду укласти з нею договір оренди. На бік фірми став також Київський апеляційний господарський суд.
 Суди постановили, що Київрада безпідставно ухилялася від укладення договору оренди. ТОВ «Докас» отримало право на оформлення цього договору на підставі рішення Київради від 26 червня 2007 року. ТОВ «Докас» неодноразово зверталося до Київради з проханням укласти договір і надсилало їй підписані ним два примірники проекту угоди. Однак Київрада ігнорувала листи фірми. У суді представники Київради заявили, що не мали права підписувати цей договір оренди, бо повинні були отримати його не від фірми, а від Головного управління земельних ресурсів.
 У липні 2007 року Київрада надала ТОВ «Докас» в оренду на 5 років ділянку на перетині вул. Стрілецької та пров. Георгіївського, 9/11 для будівництва житлового будинку, затвердивши проект землеустрою.