Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

 
Запорожская область
 
Областной центр - город Запорожье
 
 
 
 
Історія регіону
 
    У Запорізькій області, мабуть, як ніде в Україні, помітні традиції, які сягають корінням в багату історію краю. Історики і археологи підтверджують, що на території Запорізької області люди жили з давніх-давен. В IX–XII століттях ці землі були вже густо заселені. Але в XII столітті край почав обезлюднювати через міжусобні війни і постійні напади кочівників. Наприкінці XV – початку XVI століть господарями земель за дніпровськими порогами стали запорозькі козаки. Неприступний острів Хортиця перетворився на один із центрів формування козацького війська, яке стало грізною силою у боротьбі українського народу за свою незалежність. Саме Запоріжжю судилося стати колискою української демократії, тому що запорозькі козаки першими створили на території України політичне формування з усіма атрибутами республіки. Наприкінці 1770 року була закладена Олександрівська фортеця, що переросла згодом у місто Запоріжжя. Справжній промисловий і будівельний бум припадає на початок 30-х років нашого століття з введенням в експлуатацію Дніпровської гідроелектростанції. У регіоні був створений потужний металургійний комплекс, подальшого розвитку дістало машинобудування. Запоріжжя стало одним із найбільших промислових центрів України і Східної Європи.
 
Адміністративно- територіальий розподіл
 
    За адміністративно-територіальним устроєм область складається із 20 районів, має в складі 5 міст обласного підпорядкування: Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ, Енергодар, Токмак. Міст районного підпорядкування – 9, селищ міського типу – 23, сільських рад – 263, сільських населених пунктів – 920.
 
Влада
 
    До структури влади запорізької області входять: Запорізька обласна державна адміністрація, Запорiзька обласна рада, міські ради, управління та адміністрації.
Керівництво Запорізької обласної державної адміністрації складається з голови, першого заступника голови облдержадміністрації; заступника голови облдержадміністрації з питань інформаційної сфери, релігій, національностей, культури, спорту; заступника голови облдержадміністрації з питань гуманітарної і соціальної сфери; заступника голови облдержадміністрації з питань промисловості, енергетики, транспорту і зв'язку; заступника голови облдержадміністрації з питань будівництва, житлового, комунального та шляхового господарства; заступника голови облдержадміністрації з питань розвитку територій і зовнішньоекономічних зв'язків; заступника голови облдержадміністрації з питань сільського господарства і продовольства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення; заступника голови облдержадміністрації з політико-правових питань і заступника голови з питань організації діяльності апарату облдержадміністрації з організаційної, правової, кадрової і контрольної роботи.
 
Кордони
 
    Запорізька область розташована в степовій зоні південноукраїнських чорноземів Східноєвропейської рівнини, займає площу 27,2 тисячі квадратних кілометрів, що становить 4,5% від загальної території країни.
Область межує з Дніпропетровською, Донецькою, Херсонською областями, південний кордон пролягає уздовж узбережжя Азовського моря більш ніж на 300 кілометрів.
 
Населення
 
    Загальна чисельність населення регіону складає 2024 тис. чоловік, щільність - 74 чоловіки на 1 кв. км.
 
Економічний потенціал
 
Промисловість
 
    Промисловість Запорізької області - це потужний індустріальний комплекс. У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають чорна металургія, електроенергетика, машинобудування та металообробка, кольорова металургія. У регіоні виробляється четверта частина усієї електроенергії країни, основним виробником якої є Запорізька атомна станція. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів складає 56%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 357 промислових підприємств, окрім того, функціонує 875 малих промислових підприємств.
 
Сільське господарство
   
    У 1999 році валовий збір зерна у регіоні склав близько 1385,2 тис. т, цукрових буряків - 37,6 тис. т, насіння соняшника - 384,2 тис. т, картоплі - 98,3 тис. т. Було також вироблено 106,6 тис. т м'яса, 390,8 тис. т молока і 264,3 млн. штук яєць. На початок 1999 року в області працювали 1973 фермерських господарства.
 
Культура і традиції
 
    Культурне життя населення області різноманітне і насичене подіями. Діяльність установ культури спрямовується на подальший розвиток української культури та культури усіх національних груп, що проживають на території області. Кількість масових бібліотек – 533 одиниці, зокрема 404 – у сільській місцевості. Книжковий фонд – 9,7 млн. примірників. В області нараховується 19 музеїв, в тому числі 12 краєзнавчі, 3 мистецтвознавчі, 4 – історії та археології. Діє один цирк, 4 театри – обласні український музично – драматичний, юного глядача і ляльковий, муніципальний – театр “Ві”, а також філармонія, симфонічний оркестр, який вважається одним з кращих в Україні.
 
Природа та екологія
 
    Область має 299 територій і об'єктів природно-заповідного фонду; 181 заказник, з них 7 державного значення, 95 пам'яток природи, у тому числі 6 державного значення; 3 заповідні урочища, 20 парків - пам'яток садово-паркового мистецтва.
Тут сприятливі кліматичні умови. На узбережжі Азовського моря - зручні піщані пляжі, є джерела мінеральної води i лiкувaльнi грязі, сконцентровані в приморських лиманах, озерах та затоках.
 
 
Контактна інформація
 
Адреса: 
  
Запорізька обласна державна адміністрація
69107, м.Запорiжжя, пр. Ленiна, 164
 
Контактні телефони: 
  
тел.: (0612) 33 11 91, 39 03 94
факс: (0612) 34 83 81
 
E-mail:  adm@zoda.gov.ua