Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

Волынская область
 
Областной центр - город Луцк
 
 
 
 
 
Історія регіону
 
    В Іпатіївському літописі під 981 роком зазначається, що земля дулібів-волиняк входить в Київську Русь. Князь Володимир Великий /Святий/ заклав місто неподалік від давнього городища Велинь й назвав його Володимиром. У "Повісті минулих літ" згадується, що в 988 році князь Володимир Святославович віддав це місто своєму синові Всеволоду в удільне володіння.
    В 1704 році проходив Волинь із своїм військом гетьман Іван Мазепа, 1768 року захопила цей край і стихія гайдамацького повстання, названого Коліївщиною.
    В роки першої світової війни через Волинь декілька разів проходила лінія фронту між російськими, з одного боку, і австро-німецькими військами, з другого. В червні 1916 року російські війська під командуванням генерала Брусилова прорвали фронт, зайняли Луцьк і відтіснили австро-німецькі війська на лінію річки Стохід. Більше року протримався фронт на цій лінії, внаслідок цього було знищено багато довколишніх населених пунктів.
Революційна віхола на початку 1917 року в. Росії, повалення самодержавства сприяли утворенню /березень/ в Україні Центральної Ради на чолі з М. Грушевським. З утворенням УНР відновлювалась українська державність. Після захоплення влади в Росії більшовикам розпочався їх наступ на Україну. На Волині радянську владу проголошувала 126 дивізія під командуванням прапорщика О.Дмитрієва, в якій переважний вплив справляли більшовики. У 1918 році Волинь була окупована німецькими військами, В грудні 1918 року в Луцьку й інших містах знаходилися військові сили Директорії. З травня І919 року Волинь окупують поляки, яких у липні 1920 року відтіснили червоноармійці.
    У вересні 1920 року край потрапляє під польську окупацію, майже на двадцять літ прикриту Ризьким договором 1921 року. Утворюється Волинське воєводство з центром у Луцьку. Забороняється українська мова в державних установах, школах. Землю роздають польським колоністам-осадникам. Численні страйки, виступи населення проти влади придушуються.
    Вкрай низьким був життєвий рівень населення на Західній Україні. Влада намагалася за будь-яку ціну втриматися, посилюючи репресії. Відомо немало судових процесів над членами найбільш впливових політичних сил, що боролися проти тодішнього окупаційного режиму, зокрема, ОУН і КПЗУ.
    Внаслідок підступного акту Молотова-Ріббентропа по суті було розв’язано другу світову війну, поділено сфери впливу. 1 вересня 1939 року гітлерівці розпочали окупацію Польщі. 18 вересня цього ж року в Луцьк вступили частини Червоної армії, відтак встановлено радянську владу. 4 грудня 1939 року утворюється Волинська область. Разом із такими діями, як впровадження української мови, розвиток системи освіти, охорони здоров’я розпочалися насильницька колективізація, а також політичний терор.
    22 червня 1941 року Волинь однією з перших зазнала віроломного нападу гітлерівської Німеччини. Імена прикордонників українця Івана Пархоменка, білоруса Петра Старовойтова, росіянина Василя Петрова, які загинули в перші дні війни, відбиваючи шалені атаки ворога, згодом були увіковічені в назвах волинських сіл. Під сильним натиском переважаючих сил фашистів відступили частини розміщеної на Волині 5-ї армії. 8 липня 1941 року область повністю окупували гітлерівці. Принагідно скажемо, що вже в перші дні війни енкаведисти розстріляли в’язнів Луцької, Ковельської тюрми, зокрема тих, кого затримали лише за дрібні побутові порушення.
    Історичний референдум народу І грудня 1991 року абсолютною більшістю - 92 відсотками - голосуючих підтвердив їх прагнення до волі і свободи. Нині Волинь - складова частина незалежної України.
 
Адміністративно- територіальий розподіл
 
    В адміністративному відношенні область поділяється на 16 районів, 4 міста обласного підпорядкування, 7 міст районного підпорядкування, 22 селища міського типу. Всього в області 1086 населених пунктів. Відділеність обласного центру міста, Луцька від Києва складає 398 кілометрів.
Обласний центр - місто Луцьк, історико-культурний центр України з населенням понад 216 тис. осіб.
 
Влада
 
    Керівництво Волинської обласної державної адміністрації очолює голова, якому підпорядковується перший заступник голови обласної держадміністрації та п’ять заступників голови облдержадміністрації.
У межах бюджетних асигнувань, виділених на утримання відповідних місцевих державних адміністрацій, їх голови визначають структуру місцевих державних адміністрацій.
    Примірні переліки управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, а також типові положення про них затверджуються Кабінетом Міністрів України.
 
Кордони
 
    На заході Волинська область межує з Республікою Польща (довжина кордону - 190 км), на півночі - з Республікою Білорусь (205 км), на півдні та сході - із Львівською і Рівненською областями України.
 
Населення
 
    Чисельність населення Волинської області на 1 січня 2005 року становить 1044,8 тис.осіб (2,2% населення України). Серед волинян 96,9% - українці, 2,4% - росіяни, 0,1% - поляки, 0,3% - білоруси, решта – чехи, словаки, німці, євреї, представники інших національностей.
У містах проживає 526,2 тисячі (50,4%), у селах – 518,6 тисячі осіб (49,6%). Щільність населення на 1 км2 становить 52 особи. Центр області – м.Луцьк, у якому проживає 202,9 тис.чоловік.
 
Економічний потенціал
 
    У структурі промислового виробництва області найбільша частка належить харчовій промисловості та переробленню сільськогосподарських продуктів (44,3%,), машинобудуванню (24,4%), хімічній та нафтохімічній промисловості (3,0%), металургії та обробленню металів (2,5%), виробництву інших неметалевих мінеральних виробів (2,3%), легкій промисловості (2,1%). На промислових підприємствах області виробляють підшипники, прилади, засоби автоматизації, автомобілі, машини для тваринництва і кормовиробництва, вироби з пластмас, поліетиленову плівку, м’які покрівельні матеріали, лінолеум, картон, збірний залізобетон, пиломатеріали, цеглу, меблі, шовкові тканини, швейні вироби, цукор-пісок, м’ясо, тваринне масло, цільномолочну продукцію, ковбасні вироби, консерви, борошно, кондитерські та хлібобулочні вироби.
    Сільське господарство області спеціалізується на виробництві картоплі, цукрових буряків, зернових культур, м’ясомолочної продукції. Сільські товаровиробники підтримують економічні зв`язки з країнами СНД, Східної та Західної Європи, куди експортується м`ясо і м’ясопродукти, цукор, сухе молоко, казеїн, тваринне масло, інша продукція аграрного сектору. У 2004 році валовий збір зерна в регіоні склав 779,8 тис.тонн, цукрових буряків – 684,2 тис.тонн, картоплі – 1030,2 тис.тонн, овочів – 185 тис.тонн. Було також вироблено 83,9 тис.тонн м’яса, 522,2 тис.тонн молока та 214 млн.штук яєць. На початок 2005 року в області працювали  439 фермерських господарств.
 
 
Контактна інформація
 
Адреса: 
  
Волинська обласна держадміністрація
м. Луцьк, Київський майдан, 9
  
Контактні телефони: 
  
тел:.(0332)77-81-53,
факс: (0332) 77-81-00,