Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

 
Ровненский район
 
Областной центр - город Ровно
 
 
 
 
Історія регіону
 
    Перші поселення на території Рівненщини сучасного міста з'явилися дуже давно. Зокрема, тут виявлено залишки поселень первісної людини-кроманьйонця, засновані понад 15 тисячоліть тому. Давніші поселення зустрічаються на околицях міста, центральна ж частина його була заселена пізніше.
    Перша вiдома писемна згадка про Рiвне як один з населених пунктiв Галицько-Волинського князiвства датована 1283 роком. Це запис латинською мовою у польськiй хронiцi "Рочнiк капiтульний краковскi". Але лише з ХV столiття Рiвне регулярно фiгурує в iсторичних джерелах.
    З другої половини ХIV ст. Рiвне перебувало пiд владою литовських князiв. У грамотi 1434 року воно згадується в числi iнших волинських поселень як власнiсть луцьких шляхтичiв Дичкiв. А в документi, датованому 22 груднем 1461 р., йдеться про його продаж: Iвашко Дичко продав Рiвне "за 300 кiп широких грошей чеської лiчби" князевi Семену Васильовичу Несвiцькому, представнику русько-литовської династiї Гедимiновичiв.
 
Адміністративно-територіальий розподіл
 
    Область включає 16 районів, 4 міста обласного і 6 районного підпорядкування, 17 селищ міського типу, ЗАГАЛОМ - 1031 населений пункт, в т. ч. 1004 сільських. Обласний центр – місто Рівне. Найбільші міста - Рівне, Здолбунів, Костопіль, Кузнецовськ, Сарни.
 
Влада
 
    Керівництво Рівненської обласної державної адміністрації складається з голови, першого заступника голови облдержадміністрації; заступника голови облдержадміністрації з питань інформаційної сфери, релігій, національностей, культури, спорту; заступника голови облдержадміністрації з питань гуманітарної і соціальної сфери; заступника голови облдержадміністрації з питань промисловості, енергетики, транспорту і зв'язку; заступника голови облдержадміністрації з питань будівництва, житлового, комунального та шляхового господарства; заступника голови облдержадміністрації з питань розвитку територій і зовнішньоекономічних зв'язків; заступника голови облдержадміністрації з питань сільського господарства і продовольства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення; заступника голови облдержадміністрації з політико-правових питань і заступника голови з питань організації діяльності апарату облдержадміністрації з організаційної, правової, кадрової і контрольної роботи.
    Відповідно до Закону України про місцеві державні адміністрації, склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих державних адміністрацій.
    У межах бюджетних асигнувань, виділених на утримання відповідних місцевих державних адміністрацій, їх голови визначають структуру місцевих державних адміністрацій.
    Переліки управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, а також типові положення про них затверджуються Кабінетом Міністрів України.
 
Кордони
 
    Рівненська область розташована у північно-західній частині України. Площа території складає 20.1 тис. кв. км. Регіон межує з Волинською, Житомирською, Львівською, Тернопільською і Хмельницькою областями. На півночі Рівненщини проходить державний кордон з Білоруссю - Брестською, Гомельською областями.
 
Населення
 
Загальна чисельність населення регіону становить 1190 тис. осіб, щільність - 59 осіб на 1 кв. км.
 
Економічний потенціал
 
Промисловість
 
    У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають електроенергетика, хімічна та нафтохімічна, харчова промисловість. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів складає 73%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 273 промислових підприємства, окрім того, функціонує 389 малих промислових підприємств.
 
Сільське господарство
 
У 1999 році валовий збір зерна у регіоні склав близько 446,0 тис. т, цукрових буряків - 472,9 тис. т, насіння соняшника - 0,1 тис. т, картоплі - 765,9 тис. т. Було також вироблено 94,2 тис. т м'яса, 456,3 тис. т молока і 186,2 млн. штук яєць. На початок 1999 року в області працювали 439 фермерських господарств.
 
Культура і традиції
 
    В рівненській області розвинуті такі художні промисли як: ткацтво, вишивка, гончарство, рiзьбярство. В місті Рівне працюють такі заклади культури: музично-драматичний театр на 650 мiсць; театр ляльок; 4 будинки культури на 2000 посадкових мiсць; 4 кiнотеатри на 2000 посадкових мiсць; зал органної та камерної музики; Палац дiтей і молодi; краєзнавчий музей; музей українського мистецтва; фотогалерея; фiлармонiя, 18 бібліотек.
 
Природа та екологія
 
    Має 227 територій i об'єктів природно-заповідного фонду, в тому числі 17 заказників державного значення, 8 пам'яток природи, 2 пам'ятки садово-паркового мистецтва, а також місцевого значення: 91 заказник, 36 пам'яток природи, 9 парків - пам'яток садово-паркового мистецтва, 63 заповідні урочища.
    Сприятливі кліматичні умови, значні масиви лісів, річки, озера, лікувальні торфові грязі та мінеральні води - то що визначає найголовніші рекреаційні ресурси краю. В області 6 санаторіїв і пансіонатів з лікуванням, дитячі табори відпочинку.
 
 
Контактна інформація
 
Адреса: 
  
Рівненська обласна державна адміністрація
Україна, 33000 Рівне, Майдан Просвіти, 1
 
Контактні телефони: 
  
тел.: (0362) 69 51 65
факс:(0362) 26 08 35
 
URL:      http://www.rv.gov.ua/