Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

 
Полтавская область
 
Областной центр - город Полтава
 
 
 
 
Історія регіону
 
    Освоєння земель території сучасної Полтавщини припадає на добу стародавнього кам'яного віку - пізнього палеоліту (35-11 тис. р. до н.е.). На цей час місцеве населення вже досягло відносно високого рівня обробки каменю для виготовлення знарядь праці, воно займалося збиральництвом та колективним полюванням, згодом - землеробством, скотарством і рільництвом.
    На початку нашої ери Полтавщина входила до земель розселення стародавніх східнослов'янських племен. Внаслідок археологічних досліджень знайдені залишки їх поселень та пам'яток матеріальної культури. Проте на території області зустрічаються і сліди перебування неслов'янських народів.
    За часів Київської Русі територія Полтавщини входила до складу Переяславської землі, яка пізніше стала князівством. Вона була заселена племенами сіверян і полян. За великого князя Володимира Святославовича (980-1015) на території краю розпочалося будівництво низки фортець, які склали Посульську оборонну лінію. У давньоруських літописах ХІ-ХІІІ століть згадуються: Хорол, Говтва, Лубни, Горошин, Пісочин, Пирятин, Луком'є, Лохвиця та інші укріплені міста. Полтава вперше згадується під назвою Лтава під 6682 р. У перерахунку на наш сучасний січневий календар це означає 1173 р.
    Визвольна війна українського народу 1648-1654 рр. глибоко відбилася на подальшій колонізації краю. Успіхи та невдачі козацької війни, репресії після поразок (особливо жорстоких на Брацлавщині та Подолії) відкрили широкий хід до чисто народної колонізації з Провобережної на Лівобережну Україну, зокрема на Полтавщину. Значне козацьке переселення на південно-східну частину краю згодом і спричинило до появи таких повітів, як Кременчуцький, Хорольський, Миргородський, Зіньківський, Кобеляцький.
    Чимало козацьких ватажків краю проявило себе у збройній боротьбі з польською шляхтою. Серед них і найближчий сподвижник Богдана Хмельницького, полтавський полковник Мартин Пушкар, який залишився вірним гетьманові і після його смерті. Коли купка козацької старшини на чолі із І.Виговським зробила спробу відновити на Україні панування польських магнатів, М.Пушкар очолив народне повстання. Навесні 1658 року воно охопило Гадяч, Миргород, Зіньків. І хоч повстання з допомогою кримських татар було придушене, а багато населених пунктів (Полтава, Диканька, Опішня, Зіньків) зазнали жахливого спустошення, наміри козацької верхівки пропольської орієнтації не були здійснені.
    У період 80-х років на Полтавщині швидкими темпами розвивалися нафтогазовидобувна, нафтопереробна, хімічна, гірничорудна, автомобільна, електротехнічна, текстильна промисловості.
    Сьогодні широко проводиться робота, спрямована на реструктуризацію економіки області, особлива увага звертається на стабілізацію комплексу, розвиток машинобудування, розширення випуску товарів народного споживання.
 
Адміністративно- територіальий розподіл
 
    На півночі межує з Чернігівською і Сумською, на сході - з Харківською, на півдні - з Дніпропетровською та Кіровоградською, на заході - з Черкаською та Київською областями. Площа 28,7 тисяч кв. км (4,8 % площі країни). Центр - м. Полтава. Поділяється на 25 районів, має 15 міст, у тому числі 5 обласного підпорядкування, 21 селище міського типу, 1862 сільські населені пункти.
 
Влада
 
    До структури влади Полтавської області входять: Полтавська обласна державна адміністрація, Полтавська обласна рада, міські ради, управління та адміністрації.
    Керівництво Полтавської обласної державної адміністрації складається з голови, першого заступника голови облдержадміністрації; заступника голови облдержадміністрації  з питань організаційно-кадрової роботи; заступника голови облдержадміністрації з питань роботи агропромислового комплексу; заступника голови облдержадміністрації з питань будівництва та житлово-комунального господарства; заступника голови облдержадміністрації з питань соціального захисту населення; заступника голови облдержадміністрації з питань підприємництва  та розвитку споживчого ринку; заступника голови облдержадміністрації з питань економіки; заступника голови облдержадміністрації з питань внутрішньої політики.
 
Кордони
 
    Полтавська область розташована у центральній частині України. Площа території складає 28.8 тис. кв. км. Регіон межує з Дніпропетровською, Кіровоградською, Київською, Сумською, Харківською, Черкаською і Чернігівською областями. Адміністративний центр - м. Полтава.
 
Населення
 
    Загальна чисельність населення регіону складає 1693 тис. осіб, щільність - 59 осіб на 1 кв. км. В регіоні розташовано 15 міст, 21 селищ міського типу, 1854 - сільські населені пункти. Найбільші міста - Полтава, Кременчук, Лубни, Комсомольськ, Миргород.
 
Економічний потенціал
 
Промисловість
 
    У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають паливна, харчова промисловості, машинобудування і чорна металургія. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів складає 77%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 374 промислових підприємства, окрім того, функціонує 618 малих промислових підприємств.
 
Сільське господарство
 
    У 1999 році валовий збір зерна у регіоні склав близько 1452,9 тис. т, цукрових буряків - 1002,9 тис. т, насіння соняшника - 166,2 тис. т, картоплі - 279,9 тис. т. Було також вироблено 120,5 тис. т м'яса, 645,9 тис. т молока і 423,2 млн. штук яєць. На початок 1999 року в області працювали 1311 фермерських господарств.
 
Культура і традиції
 
    Полтавщина є визначним культурним центром України. Розташована на мальовничому правому березі Дніпра гостинна Полтава славиться своєю архітектурою XVII-XIX ст., гарними вуличками, особливо навесні, коли цвітуть вишні і співають солов`ї. Історія міста Полтави пов`язана з іменами багатьох відомих письменників. Варто відвідати музей природознавства і мистецтва. Широко розвинені народні промисли (вишивка, килимарство, кераміка); роботи полтавських майстрів відомі по всьому світу.
 
Природа та екологія
 
    Полтава нараховує 169 територій та об'єктів природно-заповідного фонду: 46 заказників, у тому числі 11 державного значення, 92 пам'ятки природи, серед яких - 1 державного значення, Устимівський дендропарк, 20 парків - пам'яток садово-паркового мистецтва, з них 4 державного значення, 10 заповідних урочищ.
    Сприятливі кліматичні умови, густа сітка piчок, численні водойми у поєднанні з мальовничими краєвидами, наявність мінеральних вод, відносно невисокий рівень урбанізації формують значний рекреаційний потенціал області. Основа курортних pecypciв краю - мінеральні та столові води, які використовують для лікування на курорті Миргород, а також у курортній місцевості Ліщинівки. На території області діють 18 санаторіїв i пансіонатів з лікуванням, у тому числі 5 дитячих, будинок відпочинку.
 
 
Контактна інформація
 
Адреса: 
  
Полтавська обласна державна адміністрація
36014, м. Полтава, вул. Жовтнева, 45,
 
Контактні телефони: 
  
тел.: (0532) 56 02 90
факс: (0532) 56 53 14