Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

 
Луганская область
 
Областной центр - город Луганск
 
 
 
 
Історія регіону
 
    Заселення території області розпочалося приблизно 100 тис. років тому. Величезна, практично незаселена територія отримала історичну назву “Дике поле”, відділяла Руську державу від Кримського ханства. З XVI ст.. в південних степах починають утворюватися сторожеві служби, укріплені лінії. З’являється багато російських військових. Після придушення польсько-шляхетськими військами збурень 20-30-х років XVII ст.. тут почала утворюватися нова історична область – Слобідська Україна. Наприкінці XVII ст. Розпочався значний для того часу видобуток кам’яного вугілля в районі Лисичанська.
    З метою об’єднання в одне ціле вугільних районів басейна у лютому 1919 р. було утворено Донецьку губернію з центром у місті Луганськ, яку 3 червня 1938 р. було розділено на Сталінську і Ворошиловградську. В 1958 році, область було перейменовано на Луганську, й так вона проіснувала до 1970 року, коли їй знову було повернено назву Ворошиловградська.
    Зі здобуттям Україною незалежності Луганська область увійшла до складу її земель і сьогодні є одним з провідних індустріальних центрів.
 
Адміністративно- територіальий розподіл
 
В адміністративному відношенні область поділяється на 18 районів, має 37 міст, 109 великих селищ. Усього в області 980 населених пунктів. Віддаленість обласного центра, міста Луганська, від Києва - 800 км., від найближчого морського порту (м. Маріуполь на Азовському морі) - 300 км.
 
Влада
 
    Склад керівництва Луганської обласної державної адміністрації: голова облдержадміністрації; перший заступник голови облдержадміністрації; перший заступник голови облдержадміністрації з питань промисловостi, транспорту, зв'язку; заступник голови облдержадміністрації з питань економіки; заступник голови облдержадмiнiстрацiї з питань АПК; заступник голови облдержадміністрації; заступник голови облдержадміністрації; заступник голови облдержадміністрації з питань будiвництва, архiтектури, житло-комунального господарства; заступник голови облдержадміністрації з питань органiзацiйно-кадрової роботи - керiвник апарату.
    До структури Луганської обласної держадміністрації входять: Головне управління економіки; Головне управління освіти і науки; Головне управління сільського господарства і продовольства; Головне управління праці та соціального захисту населення; Головне фінансове управління; Головне управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи; Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності; Управління житлово-комунального господарства; Управління з питань внутрішньої політики; Управління охорони здоров’я; Управління будівництва; Управління містобудування та архітектури; Управління капітального будівництва; Управління транспорту та зв’язку; Управління культури та мистецтв; Управління у справах преси та інформації; Управління з питань фізичної культури та спорту; Управління у справах сім'ї та молоді; Відділ у справах національностей та міграції; Відділ у справах релігій; Служба у справах неповнолітніх; Інспекція якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції; Державний архів області; Інспекція державного технічного нагляду.
 
Кордони
 
    Територія області простягається з півдня на північ більш ніж на 250 км і з заходу на схід - на 190 км. На півночі, сході і півдні межі області збігається з кордонами України. Тут вона межує з Білгородською, Воронезькою і Ростовською областями Росії. На південно-західному кордоні області її землі прилягають до Донецького регіону, а на північно-західному - до Харківської області України.
 
Населення
 
Населення - 2,9 млн. осіб (5,7% жителів України). За чисельністю населення Луганська область займає четверте місце серед областей України. Вона належить до найбільш густонаселених областей. Середня щільність населення 105 осіб на 1 кв. км. У містах і селищах міського типу проживає 87% населення, у селах - 13%. У національному складі населення українців 54,8%, росіян 41,7%.
 
Економічний потенціал
 
    Поверхня області являє собою хвилясту рівнину, що підвищується від долини Сіверського Дінця на північ та південь, де розташовується Донецький кряж. Область багата високоякісним вугіллями. Запаси вугілля обчислюються десятками мільярдів тонн. Дві третини складають антрацити й інші енергетичні вугілля, третина - коксівні вугілля. У багатьох районах поширені будівельні матеріали: вапняк, піщаник, крейда, мергель, різні глини, що добре використовуються в будівництві. Існує велика кількість промислових відходів, що нагромадилися в шахтних териконах і відвалах, що можуть бути використані в будівництві. Маються родовища природного газу. У Луганську і Старобельску є джерела лікувальних мінеральних вод. Клімат помірковано континентальний. Середня температура самого теплого місяця (липня) дорівнює +21 град. С , а самого холодного місяця (січня) –30 град. С. Зима порівняно холодна, з різкими східними і південно-східними вітрами, заморозками. Літо пекуче, друга його половина помітно суха. Осінь сонячна, тепла, суха. Ґрунт родючий, здебільшого чорнозем. Застосування правильної агротехніки дозволяє збирати високі врожаї, вирощуваних тут сільськогосподарських культур. Лісів мало - близько 7% території області.
    Обласний центр Луганськ - найбільший промисловий центр сходу країни і найважливіший транспортний вузол, через який проходять залізничні, автомобільні і повітряні шляхи з заходу і сходу України до північних, центральних і південних областей Росії. Продукція підприємств області може бути в короткий термін доставлена в Київ, Москву, Ростова - на - Дону, Бєлгород, Воронеж, у порти Азовського і Чорного морів кожним із зазначених вище, видом транспорту. Міський аеропорт при здійсненні щодо невеликих інвестицій може бути в короткий термін перетворений в аеропорт міжнародного класу. Місто Луганськ має тісні зв'язки, зокрема економічні, із закордонними містами - побратимами: Любліном (Польща), Кардиффом (Великобританія), Перником (Болгарія) тощо. До найбільш великих міст області відносяться Севєродонецьк, Красний Луч, Стаханов, Алчевськ, Краснодон, Рубіжне.
 
Культура і традиції
 
    Луганськ є адміністративним і культурним центром Луганської області. В ньому знаходиться 23 будинків культури і клубів та 2 палаци культури, дитячих музичних і художніх шкіл - 9 ( у 1999 році була відкрита школа мистецтв на 300 учнів в Артемовському районі; усього ж таких шкіл 5, плюс 3 дитячі музичні і одна художня).Парків культури і відпочинку - 2.
    Перший у Донбасі професійний театр було створено у Луганську в 1922 році. У 1939 році починається творча біографія обласного Російського драматичного театру, а в 1944 - Українського музично-драматичного.
    У місті працюють 3 професійних театри: Луганський обласний український музично-драматичний театр, Луганський обласний російський драматичний театр і Луганський державний обласний театр ляльок. Також у місті мається Молодіжний емоційний театр (МЭТЛУГ).
    В обласному центрі працює Луганська обласна філармонія. Сьогодні у філармонії діє симфонічний оркестр, камерний інструментальний ансамбль "Рус", працює музичний лекторій. Також у місті функціонує Луганський державний цирк.
    1944 року створено муніципальний оркестр духової та естрадної музики.
 
Природа та екологія
 
    Луганщина має 87 територій та об'єктів природно-заповідного фонду, пам'ятки природи - комплексну Айдарську терасу та Koнгреciв яр, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва - Гостра Могила i Дружба державного значення, 13 заказників, 48 пам'яток природи, 6 парків - пам'яток садово-паркового мистецтва та 14 заповідних урочищ.
    Щодо головних природних рекреаційних ресурсів, то це мінеральні води різних типів. У регіоні функціонує 14 санаторіїв та пансіонатів з лікуванням, 10 будинків i пансіонатів відпочинку, численні санаторії-профілакторії та дитячі табори відпочинку.
    Найбільш цікавими є: пам'ятка природи Баранячі Лоби у Новоайдарі - унікальні крейдяні скелі висотою до 50 метрів, пам'ятка природи Королівські скелі у селищі Провалля - скеляні утворення висотою до 100 метрів, музей "Молода гвардія" в Краснодоні.
 
 
Контактна інформація
 
Адреса: 
  
Луганська обласна державна адміністрація
91000, м.Луганськ, пл. ім. Героїв ВВВ, 3
 
Контактні телефони: 
  
Телефон: (642) 58-58-88
Факс: (642) 55 14 54
 
E-mail:   info@loga.gov.ua