Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

 
Львовская Область
 
Областной центр - город Львов
 
 
 
 
Історія регіону
 
    Адміністративний центр Львівської області, Львів - старовинне українське місто, один з найбільших культурних, економічних, адміністративних та транспортних центрів України.
    Перша літописна згадка про Львів датується 1256 р. Місто в долині р. Полтва, притоки Бугу, заснував і назвав в честь свого сина Лева видатний державний діяч українського народу галицький король Данило Романович.
    У швидкому розвитку міста вирішальним фактором стало його зручне розташування на перехресті торгових шляхів, що зробило його економічним та культурним посередником між заходом та сходом. У 1356 р. Львів отримав самоврядування згідно з нормами Магдебурзького права. Упродовж багатьох століть Львів виконував функції адміністративного центру Галичини, а у 1918 р. був столицею Західно-Української Народної Республіки.
    Львів займає перше місце в Україні за кількістю історико-архітектурних пам'яток. Львів завжди виділявся не лише серед міст України, але й усієї Центрально-Східної Європи свою неповторною красою, унікальними пам'ятками, мозаїкою архітектурних стилів. Центральна частина міста внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО. У ній збереглася значна частина архітектурних пам'яток, датованих ХІV-ХVІІ ст. Найвідомішими з них є катедральний костьол Римо-Католицької церкви, ансамбль Успенської церкви, ансамбль церкви Св. Юра, Домініканський і Бернандинський костьоли, церкви св. Миколи, Параскеви П'ятниці.
    Львів є визначним релігійним центром загальнонаціонального значення. У ньому знаходяться управлінські центри Української Греко-Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви. Населення міста має надзвичайно складну конфесійна структура. Близько 35% усіх релігійних громад міста належить УГКЦ, 11,5% - УАПЦ, близько 9 % - УПЦ УП, 6 % - РКЦ. Крім того, у місті є релігійні організації УПЦ, Вірменської Католицької та Вірменської Апостольської церков, іудаїстів та інші. У місті діють Богословська академія УГКЦ та духовна семінарія УПЦ КП.
Львівщина має великі здобутки у сфері міжнародних відносин. Так у місті Львові 14-15 травня 1999 року було проведено VI зустріч Президентів держав Центральної Європи, що сприяло формуванню європейського іміджу регіону та м. Львова та виділенню значних коштів на ремонт і реконструкцію ряду об'єктів області.
 
Адміністративно-територіальий розподіл
 
    В адміністративному відношенні Львівська область поділяється на 20 районів і має 43 міста (в т.ч. 7 міст обласного підпорядкування), 34 селища міського типу й понад 1850 сільських населених пунктів.
 
Влада
 
    До владних структур Львівської області належать: Львівська облдержадміністрація і її структурні підрозділи: Головне управління економіки; Головне управління сільського господарства і продовольства обласної держадміністрації; Головне управління зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної діяльності та іноземних інвестицій; Головне фінансове управління; Головне управління праці та соціального захисту населення; Головне управління освіти і науки; Головне управління молодіжної політики; Головне управління з питань надзвичайних ситуацій; Управління промисловості, транспорту та зв'язку.
 
Кордони
 
    Львівська область знаходиться на крайньому заході України. Вона утворена 4 грудня 1939 р. В 1959 р. до її складу приєднано територію Дрогобицької області. На заході Львівської області проходить державний кордон України з Республікою Польща. Крім того, регіон межує з Тернопільською, Івано-Франківською, Волинською, Рівненською і Закарпатською областями України.
 
Населення
 
    Чисельність населення області - близько 2,75 млн. осіб. Частка міського населення становить 61%. У статевій структурі населення переважають жінки - 52%. Область належить до найбільш густозаселених у країні. Середня густота населення становить понад 120 осіб/кв. км, середня густота сільського населення - понад 50 осіб/кв. км. Найвищу густоту населення мають прилегла до Львова місцевість й прикарпатські райони, розташовані у межиріччі Дністра та Стрия. Найнижча густота населення спостерігається у гірських районах, а також у північно-східних районах області. Центр області - м. Львів, у якому близько 800 тис. жителів (без населених пунктів, підпорядкованих міській раді). Інші великі міста регіону - Дрогобич (понад 80 тис.), Стрий (70 тис.), Червоноград (75 тис.), Самбір (41 тис.), Борислав.(41 тис.).
    За національним складом населення район загалом є однорідним. Понад 90% населення області становлять українці. Проте в регіоні проживають більше 250 тис. осіб інших національностей. Найчисельнішою меншиною є росіяни (близько 200 тис.) Абсолютна більшість росіян проживає у великих містах області. Половина всіх росіян (понад 100 тис. осіб) мешкає у Львові. Крім того, у області живуть поляки (Львів, Самбір, Мостиський район), євреї (Львів). Сільська місцевість є майже суцільно українською.
 
Економічний потенціал
 
Промисловість
 
    У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають харчова, паливна промисловість, машинобудування і металообробка, електроенергетика. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів становить 65%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 728 промислових підприємств, окрім того, функціонує 1679 малих промислових підприємств.
 
Сільське господарство
 
    У 2001 році валовий збір зерна у регіоні склав близько 508,1 тис. т, цукрових буряків - 490,7 тис. т, картоплі - 1096,7 тис. т. Було також вироблено 104,9 тис. т м'яса, 1025,3 тис. т молока і 491,1 млн. штук яєць. На початок 1999 року в області працювали 1149 фермерських господарств.
Також Львівська область має одну з найбільш розвинутих в держав транспортних мереж. Через її територію проходять важливі залізничні автомобільні, трубопровідні та електричні магістралі, що з'єднують Україну з країнами Центральної Європи. Найважливіші залізничні магістралі: Київ - Львів - Прага (Будапешт), Варшава - Перемишль - Львів - Бухарест. Найважливіші залізничні вузли - Львів та Стрий. Головні автомагістралі: Львів - Рівне - Київ, Львів - Тернопіль - Вінниця - Київ, Львів - Івано-Франківськ - Чернівці, Львів - Ужгород.
    Львівській області належить ключова роль в соціально-економічному житті західного регіону України. Головними економічними центрами області є Львів, Дрогобич, Стрий, Борислав, Новий Розділ, Червоноград, Сокаль. Для економіки області характерна складна галузева і територіальна структура. Найважливіші галузі промисловості - машинобудування, легка і харчова промисловості, хімічна, лісова і деревообробна, виробництво будівельних матеріалів. Галузями спеціалізації сільського господарства є вирощування зернових культур, картоплі, овочів, цукрових буряків, льону. Розвинуте м’ясо-молочне скотарство, свинарство і птахівництво.
    Область відома, як один з найкращих в Україні місць рекреації та туризму. Зоною рекреації та туризму є південь області, територія Українських Карпат та Прикарпаття, де розміщені відомі курорти Трускавець, Моршин, Східниця. Найбільшими центрами пізнавального туризму є Львів та інші старовинні міста з історико-архітектурними пам'ятками: Жовква, Дорогобич, Городок, Самбір, Золочів.
 
Культура і традиції
 
    У сучасному Львові знаходяться велика кількість музеїв, декілька театрів, картинна галерея та органний зал. Найвідомішими музеями є Національний музей, Музей-заповідник "Личаківський цвинтар", Львівський історичний музей, Львівська державна картинна галерея, Музей народної архітектури та побуту України, музей етнографії та художнього промислу, літературно-меморіальний музей І. Франка. З близько десяти професійних та самодіяльних театрів найбільш знаними є Львівський державний академічний театр опери та балету ім. Івана Франка, Львівський драматичний театр ім. М. Заньковецької, духовний театр "Воскресіння".
 
Природа та екологія
 
    Ландшафт - різноманітний, що зумовлено розташуванням на стику різних фізико-географічних регіонів. Водні ресурси: територія краю вкрита густою мережею річок, найбільші з яких - Дністер і Західний Буг. Ґрунтовно - переважно темно-сірий підзолистий та лучний. Клімат: помірно-континентальний, кількість опадів становить 750-1000 мм. Корисні копалини: родовища нафти і газу, поклади вугілля, великі запаси глини, піску, гіпсу, вапняку, пісковиків, піщано-гравійних сумішей; відкрито 4 родовища лікувальних мінеральних вод типу "Нафтуся".
    Область має 400 територій i об'єктів природно-Заповідного фонду, в тому числі державного значення заповідник Розточчя, 10 заказників, ботанічний сад Львівського університету, 2 дендрологічні парки, 23 заказники, 240 пам'яток природи, 55 парків - пам'яток садово-паркового мистецтва, 61 заповідне урочище.
На Львівщині створені добрі умови для курортного, оздоровчого, спортивного та екскурсійно-туристського відпочинку. До курортних та оздоровчих pecypcів належать piзні види мінеральних вод i торфові лікувальні грязі. 62 санаторії i пансіонати з лікуванням, будинок відпочинку, численні бази відпочинку, пансіонати, дитячі та спортивні табори відпочинку розташовані у привабливих мальовничих куточках краю.
 
 
Контактна інформація
 
Адреса: 
  
Львівська обласна державна адміністрація
м. Львів, вул. Винниченка, 18
 
Контактні телефони: 
  
(0322) 72-80-93
 
URL:      http://www.loda.gov.ua