Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

 
Хмельницкая область
 
Областной центр - город Хмельницк
 
 
 
 
Історія регіону
 
    Хмельниччина знаходиться на стику історико-географічних регіонів – Правобережжя і Західної України. Територія області належить Волині (північна частина, приблизно по річці Случ) і Поділлю (середня і північна частини). В минулому Волинь і Поділля входили до складу різних держав, північні і західні кордони сучасної області довгий час були державними кордонами.
    В передвоєнні роки Хмельниччина з прикордонної стала внутрішньою областю в країні.
    В сучасних межах область існує з 22 вересня 1937 року, коли постановою ВЦВК СРСР було створено Кам'янець-Подільську область. У травні 1941 року обласний центр перенесено в м. Проскурів, у січні 1954 року область перейменована в Хмельницьку, а обласний центр – у м. Хмельницький.
    Важливе місце в історичному літописі Поділля займає Кам'янець-Подільський – одне із старовинних історичних міст України. Завдяки унікальному поєднанню історико-архітектурної спадщини і ландшафту каньйону річки Смотрич, древньоруська і середньовікова частини міста проголошені державним історико-архітектурним заповідником.
 
Адміністративно-територіальий розподіл
 
    Кількість адміністративних районів - 20: Білогірський, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Дунаєвецький, Ізяславський, Кам’янець-Подільський, Красилівський, Летичівський, Новоушицький, Полонський, Славутський, Старокостянтинівський, Старосинявський, Теофіпольський, Хмельницький, Чемеровецький, Шепетівський, Ярмолинецький.
    Міст обласного підпорядкування - 6:
    Кам’янець-Подільський , Нетішин , Славута, Старокостянтинів, Хмельницький , Шепетівка.
 
Влада
 
    Керівництво Хмельницької обласної державної адміністрації складається з голови, першого заступника голови облдержадміністрації; заступника голови облдержадміністрації з питань інформаційної сфери, релігій, національностей, культури, спорту; заступника голови облдержадміністрації з питань гуманітарної і соціальної сфери; заступника голови облдержадміністрації з питань промисловості, енергетики, транспорту і зв'язку; заступника голови облдержадміністрації з питань будівництва, житлового, комунального та шляхового господарства; заступника голови облдержадміністрації з питань розвитку територій і зовнішньоекономічних зв'язків; заступника голови облдержадміністрації з питань сільського господарства і продовольства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення; заступника голови облдержадміністрації з політико-правових питань і заступника голови з питань організації діяльності апарату облдержадміністрації з організаційної, правової, кадрової і контрольної роботи.
    Також, відповідно до Закону України про місцеві державні адміністрації, склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих державних адміністрацій.
    У межах бюджетних асигнувань, виділених на утримання відповідних місцевих державних адміністрацій, їх голови визначають структуру місцевих державних адміністрацій.
    Переліки управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, а також типові положення про них затверджуються Кабінетом Міністрів України.
 
Кордони
 
    Хмельниччина межує: на сході - з Вінницькою, на заході - з Тернопільською, на північному заході - з Рівненською, на півночі - з Житомирською, на півдні - з Чернівецькою областями. Працює Подільська регіональна митниця, у Хмельницькому аеропорту діє пункт пропуску через державний кордон України.
 
Населення
 
Станом на 01.01.2002 – 1426,5 тис. осіб постійного населення.
За кількістю населення область посідає 13 місце в Україні.
Склад:
Міське, тис. осіб - 723,7 (50,7% населення області)
природне скорочення за рік, тис. осіб - 1,9
Сільське, тис. осіб - 702,8 (49,3% населення області)
Чоловіків, тис. осіб - 660,6 (46.2% населення області)
Жінок, тис. осіб - 770,2 (53,8% населення області)
Кількість пенсіонерів, тис. осіб - 453,8 (31,7% до населення області)
з них:
за віком, тис. осіб - 322,5
за інвалідністю, тис. осіб - 66,8
Щільність населення, осіб на 1 кв. км - 69,5
Народжуваність (на 1000 жителів), чол. - 8,3
Смертність (на 1000 жителів), чол. - 16,1
Природне скорочення населення
(на 1000 жителів), чол. - 7,7
 
Економічний потенціал
 
Промисловість
 
У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають електроенергетика, харчова промисловість, машинобудування і металообробка, промисловість будівельних матеріалів. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів становить 84%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 246 промислових підприємств, окрім того, функціонує 422 малих промислових підприємства.
 
Сільське господарство
 
У 1999 році валовий збір зерна у регіоні становив близько 1063,7 тис. т, цукрових буряків - 1160,5 тис. т, насіння соняшника - 4,2 тис. т, картоплі - 955,4 тис. т. Було вироблено 125,0 тис. т м'яса, 684,2 тис. т молока і 166,2 млн. штук яєць. На початок 1999 року в області працювали 576 фермерських господарств.
 
Культура і традиції
 
    Культура Хмельниччини унікальна. Вона ввібрала в себе не тільки духовну спадщину українського народу, а й, внаслідок історичних обставин, російського, польського, єврейського, вірменського, молдавського народів.
    Культурне обслуговування населення області здійснюють 1.2 тисячі масових і універсальних бібліотек з книжковим фондом 15.9 млн. примірників та 1.9 тисяч висококваліфікованих бібліотечних працівників. В містах та селищах працюють 1.3 тисячі закладів культури клубного типу, музеї , три театри і філармонія, кінотеатри, відеозали і відеосалони.
 
Природа та екологія
 
    Край має 269 територій та об'єктів природно-заповідного фонду: 39 заказників, у тому числі 15 державного значення, 198 пам'яток природи, з них 4 державного значення, Кам'янець-Подільський ботанічний сад, 7 заповідних урочищ, 24 парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, в тому числі 8 державного значення.
    До природних рекреаційних ресурсів Хмельниччини належать розташовані в сприятливих кліматичних умовах мальовничі краєвиди, лісові масиви, а також джерела мінеральних вод. В ній діють 8 санаторіїв і пансіонатів з лікуванням, 2 будинки і пансіонати відпочинку.
 
 
Контактна інформація
 
Адреса: 
  
Хмельницька обласна державна адміністрація
29005, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 2
 
Контактні телефони: 
  
тел.: (0382) 76 50 24, 76 50 25
факс: (0382) 76 51 72, 26 11 65