Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

 
Ивано-Франковская область
 
Областной центр - город Ивано-Франковск
 
 
 
 
Історія регіону
 
    Івано-Франківська (колишня Станіславська) область утворена 4 грудня 1939 року. У зв'язку з 300-річчям міста в листопаді 1962 р. обласний центр Станіслав перейменовано на Івано-Франківськ.
 
Адміністративно- територіальий розподіл
 
    У складі Івано-Франківської області 14 районів: Богородчанський район, Верховинський район, Галицький район, Городенківський район, Долинський район, Калушський район, Коломийський район, Косівський район, Надвірнянський район, Рогатинський район, Рожнятівський район, Снятинський район, Тисменицький район, Тлумацький район.
 
Влада
 
    До органів влади Івано-Франківської області належать: обласна державна адміністрація, районні державні адміністрації.
    Керівництво Івано-Франківської обласної державної адміністрації складається з голови, першого заступника голови облдержадміністрації; заступника голови облдержадміністрації з питань інформаційної сфери, релігій, національностей, культури, спорту; заступника голови облдержадміністрації з питань гуманітарної і соціальної сфери; заступника голови облдержадміністрації з питань промисловості, енергетики, транспорту і зв'язку; заступника голови облдержадміністрації з питань будівництва, житлового, комунального та шляхового господарства; заступника голови облдержадміністрації з питань розвитку територій і зовнішньоекономічних зв'язків; заступника голови облдержадміністрації з питань сільського господарства і продовольства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення; заступника голови облдержадміністрації з політико-правових питань і заступника голови з питань організації діяльності апарату облдержадміністрації з організаційної, правової, кадрової і контрольної роботи.
 
Кордони
 
    Івано-Франківська область займає північно-східну частину українських Карпат, Прикарпаття і частково Опілля. Площа території - 13.9 тис. кв. км. Регіон межує з Львівською, Закарпатською, Тернопільською та Чернівецькою областями. На півдні - державний кордон з Румунією. Адміністративний центр - м. Івано-Франківськ.
 
Населення
 
    Загальна чисельність населення регіону - 1461 тис. осіб, щільність - 105 жителів на 1 кв. км. У регіоні розташовано 15 міст, 24 селища міського типу, 765 сіл. Найбільші міста - Івано-Франківськ, Калуш, Коломия.
 
Економічний потенціал
 
Промисловість
 
    У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають електроенергетика, паливна промисловість, хімічна та нафтохімічна, а також харчова промисловість. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів складає 50%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебуває 301 промислове підприємство, окрім того, функціонує 591 мале промислове підприємство.
 
Сільське господарство
 
    У 1999 році валовий збір зерна у регіоні склав близько 244,7 тис. т, цукрових буряків - 245,2 тис. т, насіння соняшнику - 0,4 тис. т, картоплі - 621,6 тис. т. Було також вироблено 81,8 тис. т м'яса, 521,7 тис. т молока і 236,1 млн. штук яєць. На початок 1999 року в області працювали 578 фермерських господарств.
    Основний напрям розвитку сільського господарства - тваринництво, питома вага якого в загальному обсязі сільськогосподарського виробництва дорівнює 53%.
    В рослинництві найбільшу частку становить льон, цукровий буряк, зернові.
 
Культура і традиції
 
    В області функціонують 10 державних і понад 60 громадських музеїв, Національний заповідник "Давній Галич". На збереженні у їх фондах - понад 162 тисячі експонатів.
    Івано-Франківський краєзнавчий музей знаходиться в ратуші - колишньому будинку міського самоврядування, який є своєрідною візиткою нашого міста. Експозиції музею багаті на цікаві експонати, особливу увагу привертає саркофаг галицького князя Ярослава Осмомисла.
    Івано-Франківський художній музей розташований у ренесансному костьолі ХVІІІ століття, де зібрані унікальні пам'ятки галицького іконопису й барокової скульптури, роботи українських художників другої половини XX ст., а також твори польських, австрійських та італійських майстрів ХVIII-XX століть, майстрів барокової тематики: Томаса Гуддера, Конрада Кутченрайтера, Йоана Георгія Пінзеля, Матвія Полейовського, Діоніза Станетті, картини братів Унтербергерів та багатьох інших. В експозиції художнього музею представлена широка палітра творів декоративно-вжиткового мистецтва.
    Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського - одне із найстаріших сховищ декоративно-прикладного мистецтва Прикарпаття. Підтвердженням цього є занесення його до Королівської Енциклопедії Великої Британії як музею світових шедеврів. Науковці установи підтримують контакти з музеями та науковими інституціями США, Канади, Австралії, Японії, Франції, Німеччини, Італії, Польщі, Росії, Естонії, Чехії, Словаччини, Румунії та Австрії. Робота культурно-просвітницьких закладів скеровується на подальше відродження духовних цінностей, етнічних і культурних традицій краю, розкриття невідомих сторінок історії Прикарпаття та держави.
    З 1939 р. в обласному центрі працюють стаціонарний український музично-драматичний театр ім. І. Франка, філармонія. З 1945 р. розпочав свій творчий шлях ляльковий театр ім. М. Підгірянки. Працюють також театр фольклору, народних свят та видовищ, 8 державних музеїв в т.ч. краєзнавчий та художній. Останнім часом на території області засновано музейний комплекс "Чорний ліс", меморіал "Дем'янів лаз", відновлено могили січових стрільців, воїнів, полеглих під час визвольних змагань та у роки Великої Вітчизняної війни. Всього є 3477 пам'яток історії, архітектури та культури.
    Діє 1152 релігійні громади 13 конфесій, 10 монастирів, дві духовні семінарії та духовний теологічний інститут.
 
Природа та екологія
 
    Ландшафт характеризується великим розмаїттям: гірські вершини Карпат, мальовничі пагорби передгір'я, що поступово переходять у рівнину. Ліси області - найбільша частина всього лісового фонду України. Водні ресурси: річки Дністер і Прут з притоками. Ґрунт - переважно лісовий, дерново-підзолистий та бурозем. Клімат: помірно-континентальний, кількість опадів - 700-800 мм. Корисні копалини: розвідано 160 родовищ 24-х видів корисних копалин, з яких розробляється 50-55%. На Івано-Франківщині залягають основні запаси нафти й газу Карпатської нафтогазової провінції. Найбільшими за запасами є: серед нафтових родовищ - Долинське, нафтогазових - Битків-Бабчинське, газових - Богородчанське. Нерудні мінеральні ресурси представлено значними запасами калійних та магнієвих солей, цілющої мінеральної води.
 
 
Контактна інформація
 
Адреса: 
  
Івано-Франківська обласна державна адміністрація
76004, м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21
 
Контактні телефони: 
  
Телефон: +380 (342) 55-20-07
Факс: +380 (342) 55-21-86
 
E-mail:   oda@if.gov.ua
URL:      http://www.if.gov.ua