Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

 
 
Город Севастополь
 
 
 
 
 
Історія регіону
 
    Севастополь в перекладі з грецької – місто гідне поклоніння. Територія Севастополя була заселена вже на початку I тисячоліття до н.е. На місці сучасної Балаклави знаходились спочатку таврійські, а потім грецькі поселення. На півострові між Карантинною і Пісочною бухтою збереглись руїни давньогрецького міста – колонії Херсонесу Таврійського.
    Військовий натиск зі збоку Боспорського царства та скіфів в кінці II ст. до н.е. призвели до встановлення залежності Херсонеса від Понтійського царства, а потім від Риму. В V - VI ст. Херсонес стає центром Візантійської імперії на березі Чорного моря. Територія навколо міста від початку IX ст.. входила а Херсонеську фему, або військово-адміністративний округ Візантії. В XII - XIII ст. вона входила в склад гірських укріплень візантійської частини Таврики.
    Зі входом в Крим російських військ в кінці XVIII ст. Балаклавська бухта стала базою частини човнів Азовської військової флотилії. Севастополем новий порт та поселення було названо в листі Катерини Екатерины II князю Потьомкіну від  10 лютого 1784 р. В 1804 р. російський уряд офіційно повідомив, що місто Севастополь є головним військовим портом Чорноморського флоту.
    З розпадом СРСР ситуація з Севастополем різко погіршилась. Не дивлячись на підписання різних документів, статус міста довгий час не було визначено.
    Сьогодні на території Севастополя діють закони України. Місто має особливий статус міста центрального підпорядкування.
    31 травня 1997 р. Україна і Росія підписали угоду про статус та умови базування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України.
 
Адміністративно-територіальий розподіл
 
    В межах адміністративних кордонів Севастопольської міськради утворилася самостійна система розселення, що інтегрована в єдину систему розселення Криму. На території Севастопольської міськради сконцентровано близько 15% населення Кримського півострова. Структурний каркас Севастопольської системи розселення утворюють три міста (Севастополь, Балаклава та Інкерман) і селища міського типу Кача. Сільське розселення представлене середніми поселеннями – центрами сільських рад, що виконують роль локальних субцентрів, та невеличкими сіль сими населеними пунктами. Загалом на території міськради знаходиться 29 населених пунктів.
 
Влада
 
    Система місцевого самоврядування в місті Севастополі включає: територіальні громади міста Севастополя, сіл, селищ, міст, що входять до складу міста Севастополя; Севастопольського міського голову; Севастопольську міську раду; районні у місті Севастополі ради; виконавчі комітети районних у місті Севастополі рад; сільських та селищних голів. У місті Севастополі діють представницькі органи місцевого самоврядування - Севастопольська міська рада, районні в місті ради, сільські, селищні, міські ради населених пунктів, що входять до складу міста Севастополя.
 
Кордони
 
Севастопольська міськрада простягається з заходу на схід на 43 км, с півночі на південь – на 50 км. та займає площу 863,5 кв. км., включаючи в себе 4 міських райони (Балаклавський, Гагарінський, Ленінський, Нахімовський), 2 міста – Севастополь та Інекерман, поселення міського типу Кача та 4 сільради
 
Населення
 
В цілому на території міськради проживає 391,7 тис. осіб, що становить менш ніж 1% усього населення України і більш 15% населення Кримського півострова. Населення Севастополя становить - 350,6 тис. осіб. За щільністю - 441,4 осіб на кв. км та долею міського населення 94,2% в загальній чисельності населення місто займає лідируюче місце в країні, поступаючись цими показниками Києву.
 
Економічний потенціал
 
    Севастополь це морський торговельний, рибний порт, промисловий, науково-технічний, рекреаційний центр Півдня України.
    В основу промисловості міста входять машинобудування та металообробка, легка і харчова промисловості. Севастополь – найбільший в Україні центр рибопромислового, транспортно-рефрижераторного та науково-дослідницького флоту.
    Провідне місце в структурі промисловості Севастополя займає харчова промисловість, що представлена в основному виноробною промисловістю, рибо добувною та рибопереробною промисловостями.
    Основа спеціалізації: машинобудування, суднобудування і судноремонт, а також приборобудування.
    В Севастополі базується практично весь морський транспортно-рефрижераторний флот України, який становить близько 4% світового рефрижераторного флоту.
 
Культура і традиції
 
    Важливими культурно-історичними пам’ятниками м. Севастополя є: Національний заповідник “Херсонес Таврійський”, “Панорама героїчної оборони Севастополя 1854-1855 рр.”, діорама “Штурм Сапун-гори”. Кримчани зберігають меморіальні комплекси-поховання воїнів та людей, що загинули в роки окупації в битвах за звільнення Криму від німецько-фашистської навали (1941-1944 рр.)
    Важнейшие исторические памятники г. Севастополя: Национальный заповедник «Херсонес Таврійський», «Панорама героической обороны Севастополя 1854-1855 гг.», диорама «Штурм Сапун-горы».
    Севастополь також є потужним науковим містом в якому знаходяться Севастопольський державний технічний університет і Севастопольський інститут ядерної енергетики і промисловості.
 
Природа та екологія
 
    Клімат Севастополя має риси середземноморського з м’якою зимою і спекотним сухим літом. Незважаючи на те, що Севастополь портове місто, тут можна віднайти багато чудових пляжів для відпочинку біля моря. Чистий, золотистий пісок та лагідне сонце створюють чудову атмосферу для відпочинку. Також в місті є паркові зони, де можна відпочивати в затінку дерев і насолоджуватися виглядом екзотичних рослин.
 
 
Контактна інформація
 
Адреса: 
  
Севастопольська міська державна адміністрація
99011, м. Севастополь, вул. Леніна, 2
 
Контактні телефони: 
  
Тел.: (0692) 54 47 73
Факс: (0692) 54 20 53