Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

Донецкая область
 
Областной центр - город Донецк
 
 
 
 
 
Історія регіону
 
    Донецька область утворена 17 липня 1932 року. Це крупний промисловий регіон, розташований у степовій зоні південно-східної частини України. На сході область межує з Російською Федерацією, на півдні має вихід до морів Середземноморського басейну. Протяжність області з півночі на південь - 240 км, з сходу на захід на - 170 км. Площа - 26,5 тис. кв. км, або 4,4% території України.
    Археологічні відкриття доводять, що область належить до тих регіонів України, які були заселені в епоху палеоліту. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 № 878 “Про затвердження списку історичних місць України”, визначені історичні населені пункти Донецької області : м. Артемівськ - 1571 рік, м. Горлівка - 1779 рік, м. Донецьк - 1869 рік, м. Краматорськ - 1860-ті роки, м. Макіївка - кінець XVII століття, м. Маріуполь - 1780 рік, м. Слов’яногірськ - 1538 – 1539 роки, м. Слов’янськ - 1645 рік.
    Наявність паливно-енергетичних і мінерально-сировинних ресурсів створили умови для розвитку промислового комплексу з високою концентрацією галузей важкої промисловості, наукової та соціальної інфраструктури.
    Економіку області обслуговують 137 банків і банківських установ, 17 страхових компаній і 24 біржі.
 
Адміністративно- територіальий розподіл
 
    Територія області становить 26,5 тис. кв. км - 4,4% від усієї території України. Ії довжина з півночі на південь - 270 км, з заходу на схід - 190 км. Крайніми точками є: південна - на Білосарайській косі, західна - біля населеного пункту Шевченко Великоновосілківського району, східна - біля населеного пункту Верхній Кут Шахтарського району, північна - біля населеного пункту Лозове Краснолиманського району.
    Донецьку область складають такі райони: Амвросіївський, Артемівський, Великоновосел-ківський, Волновахський, Володарський, Добропільський, Костянтинівський, Красноармійськ, Краснолиманський, Мар'їнський, Новоазовський, Олександрівський, Першотравневий, Слов'янський, Старобешевський, Тельманівський, Шахтарський, Ясинуватський.
 
Влада
 
    Керівництво Донецької обласної державної адміністрації складається з голови, першого заступника голови облдержадміністрації з питань економіки, бюджету і фінансів; заступника голови облдержадміністрації з питань інформаційної сфери, релігій, національностей, культури, спорту; заступника голови облдержадміністрації з питань гуманітарної і соціальної сфери; заступника голови облдержадміністрації з питань промисловості, енергетики, транспорту і зв'язку; заступника голови облдержадміністрації з питань будівництва, житлового, комунального та шляхового господарства; заступника голови облдержадміністрації з питань розвитку територій і зовнішньоекономічних зв'язків; заступника голови облдержадміністрації з питань сільського господарства і продовольства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення; заступника голови облдержадміністрації з політико-правових питань і заступника голови з питань організації діяльності апарату облдержадміністрації з організаційної, правової, кадрової і контрольної роботи.
    Також, відповідно до Закону України про місцеві державні адміністрації, склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих державних адміністрацій.
    У межах бюджетних асигнувань, виділених на утримання відповідних місцевих державних адміністрацій, їх голови визначають структуру місцевих державних адміністрацій.
    Переліки управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, а також типові положення про них затверджуються Кабінетом Міністрів України.
 
Кордони
 
    Донецька область розташована в степовій зоні південно-східної частини України. На південному заході та заході вона межує з Дніпропетровською та Запорізькою, на північному заході - з Харківською, на північному сході - з Луганською областями України, на сході - з Ростовською областю Російської Федерації, а з півдня омивається Азовським морем.
 
Населення
 
    Донецька область є найбільшою з областей України за чисельністю населення. На 1.01.2001р. чисельність населення області склала 4,953 млн. мешканців (10% населення України). Середня щільність населення становить 186,9 чол. на 1 кв. км. В містах мешкає 4,5 млн. чол. (90,9%), в сільській місцевості - 453 тис. чол. (9,1%).Тут проживають представники близько 90 національностей. Основну частину населення становлять українці (50%) та росіяни (42%), а також мешкають греки, білоруси, євреї, німці.
 
Економічний потенціал
 
Промисловість
 
    На Донеччину припадає більше половини видобутку вугілля, виробництва готового прокату, коксу, чавуну, сталі і практично весь обсяг випуску прокатного обладнання в Україні. У структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають чорна металургія, паливна промисловість та електроенергетика. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів складає 64%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 882 промислових підприємства, окрім того, функціонує 2095 малих промислових підприємств. Область має розвинуту транспортну інфраструктуру: Донецьку залізницю (забезпечує до 40% загальнодержавних перевезень), Маріупольський морський порт (потужність переробки вантажів 12 млн. т), міжнародний аеропорт (Донецьк), пасажирсько-транспортні аеродроми (у Маріуполі та Краматорську), щільна мережа автомобільних доріг. У 1998 році був прийнятий Закон України "Про спеціальні економічні зони і спеціальний режим інвестиційної діяльності у Донецькій області", що створював сприятливий інвестиційний клімат у регіоні. Статус території пріоритетного розвитку надавався 22 містам і 5 районам області, були створені дві спеціальні економічні зони "Донецьк" та "Азов", що мали пільгові режими оподаткування.
 
Сільське господарство
 
    У 1999 році валовий збір зерна у регіоні склав близько 999,1 тис. т, цукрових буряків - 27,1 тис. т, насіння соняшника - 309,4 тис. т, картоплі - 380,2 тис. т. Було також вироблено 134,2 тис. т м'яса, 494,3 тис. т молока і 646,4 млн. штук яєць. На початок 1999 р. в області працювали 2108 фермерських господарств.
 
Культура і традиції
 
    Донеччина відома комплексом споруд історико-архітектурного заповідника в Слов'яногорську, культурно-архітектурними спорудами в Артемівську, музеєм видатного художника А. І. Куїнджі в Маріуполі, Кам'яними могилами - степовим заповідником біля міста Володарське.
    Також в Донецькій області знаходиться Святогірськ - поєднання ландшафтів та збудованого у XVII-XIX ст. Святогірського печерного монастиря. Монастир розташований на берегах річки Сіверський Донець у місцевості, яка носить назву Святі Гори. Унікальними є печери монастиря. Святогірськ є одним з кращих кліматичних курортів України.
    Кам`яні могили - музей під відкритим небом, розташований на висоті 150-200 м над рівнем моря. Альпи в мініатюрі, вік яких - півтора мільярда років; альпійські луги, де зустрічаються рідкісні рослини.
    Хомутовський степ - неповторний пам`ятник первозданної природи, заповідні землі скіфів.
 
Природа та екологія
 
    Клімат - різко континентальний, жарке засушливе літо і порівняно холодна зима з нестійким сніговим покривом. Характерні сильні вітри південно-східного і східного напрямку, влітку висока температура повітря і зливи. Кількість опадів за рік – 524 мм.
    В надрах області є майже всі елементи таблиці Менделєєва. Основні корисні копалини: кам'яне вугілля (запаси 25 млрд. т.), кам'яна сіль, вапняки, калійна сіль, ртуть, азбест, графіт. Область багата родючими чорноземами.
    Тут є значні рекреаційні ресурси: м'який клімат, узбережжя Азовського моря, лікувальні грязі, джерела мінеральної, радонової та столової води. В області діють 26 санаторіїв і пансіонатів з лікуванням, 52 будинки відпочинку і пансіонати, численні бази відпочинку, дитячі табори відпочинку.
В регіоні є цілющі родовища. Бальнеологічне значення мають Слов’янські солоні озера і джерела мінеральних вод. Національну цінність становлять заповідні зони - Хомутівський степ і Святогір’я, Азовське морське узбережжя. Унікальні природні лікувальні властивості має соляна шахта у м. Соледарі, де створено спелеологічний санаторій.
    Донецька область має 70 об'єктів природно-заповідного фонду, у тому числі філіали Українського степового заповідника, 6 заказників державного значення, 10 пам'яток природи; 25 заказників місцевого значення, пам'ятка садово-паркового мистецтва, 20 пам'яток природи, 6 заповідних урочищ.
 
 
Контактна інформація
 
Адреса: 
  
Донецька обласна адміністрація
83015, м. Донецьк, бульвар Пушкіна 34
 
тел. (0622) 90-71-24, 90-73-73, 334-33-67
факс. (062) 335-34-48, 335-23-92