Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

 
Черкасская область
 
Областной центр - город Черкасы
 
 
 
 
Історія регіону
 
    Найдавніші залишки людських поселень на території Черкаської області датуються 7-3 сторіччям до нової ери. На початку нової ери слов’янські племена заселили територію, що пізніше стала Київською Руссю-Україною. В 1239-40 роках ці землі були занапащені татарами. В другій половині 14 сторіччя вони підпали під владу Литовського князівства. Історія черкаського регіону тісно пов'язана з визвольною анти-польською боротьбою 1648-54 років Запорізького Козацтва, та сільськими повстаннями, відомими як Коліївщина і Гайдамаччина. В 1648-60 роках місто Чигирин стало гетьманською резиденцією - важливим політичним центром України. Після Зборівської домовленості (1649) було створено шість адміністративно-територіальних підрозділів. В 1764 році царський уряд скасував гетьманат, а в 1781 - регіональну адміністрацію.
 
Адміністративно-територіальий розподіл
 
    За адміністративно-територіальним поділом область включає 20 районів, 6 міст обласного і 10 районного підпорядкування, 15 селищ міського типу і 823 сільських населених пункти.
 
Влада
 
    Керівництво Черкаської обласної державної адміністрації складається з голови, першого заступника голови з питань розвитку агропромислового комплексу, харчової та переробної промисловості; заступника голови з питань економіки, інвестиційної політики та підприємництва; заступника голови з питань соціальних, промисловості, будівництва, житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу; заступника голови з гуманітарних та політико-правових питань; заступника голови, керівника апарату облдержадміністрації.
 
Кордони
 
    Черкаська область розміщена в центрі України і займає територію 20,9 тис. кв. км. що складає 3,5% загальної території України. Межує з Вінницькою, Кіровоградською, Київською, Полтавською областями. По області протікає 1037 річок, найбільші з них: Дніпро - головна водна артерія України, Гірський Тікич, Тясмин, Рось. На Черкащині є більше 2,3 тисяч озер, ставків та водоймищ. Протяжність Кременчуцького водосховища - 130 км.
 
Населення
 
    Населення Черкаської області - 1435,2 тис. осіб, або 2,9% населення України. У містах і селищах міського типу проживає 55% населення, а у сільській місцевості 45% загальної чисельності. Середня щільність населення на 1 кв. км - 69 осіб.
 
Економічний потенціал
 
    За структурою господарства область індустріально - аграрна. У сукупній валовій продукції питома вага промисловості становить 36%, а сільського господарства - 27%.
    В області діє понад 300 промислових підприємств, які виробляють електроенергію, видобувають вугілля, випускають мінеральні добрива, аміак, хімічні волокна, засоби автоматизації та обчислювальної техніки, технологічне обладнання для переробних галузей, машини та обладнання для тваринництва і кормовиробництва, товари народного споживання продовольчої та непродовольчої груп. В харчовій промисловості найбільшого розвитку набули такі галузі як цукрова, м'ясопереробна, молочна, борошномельно-круп'яна, лікеро-горілчана, консервна.
    Область відіграє важливу роль в системі народного господарства України як регіон з високорозвинутим сільським господарством, яке характеризується високою культурою ведення землеробства і тваринництва.
 
Культура і традиції
 
    В області діє широка мережа установ культури і мистецтва. Це обласний музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка, обласний театр ляльок. обласна філармонія, Канівське державне училище культури, Уманське державне музичне училище ім. П. Д. Демуцького, Черкаське музичне училище ім. С. С. Гулака-Артемовського, 40 шкіл естетичного виховання, 744 будинки культури і клуби, 778 бібліотек, 39 державних і 300 громадських музеїв, Шевченківський національний заповідник в м. Каневі, Національний історико-культурний заповідник "Чигирин", 4 державних історико-культурних заповідники.
 
Природа та екологія
 
    Область розташована в лісостеповій фізико-географічній зоні. Для неї характерні сприятливі кліматичні умови : помірно-континентальний клімат із м'якою зимою і теплим літом. Середня літня температура +20 град. C, а зимова –5 град. С.
    Завдяки сприятливим кліматичним умовам область багата на рослинність, славиться цінними мальовничими лісами, має досить різноманітний тваринний світ.
 
 
Контактна інформація
 
Адреса: 
  
18001, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 185
 
Контактні телефони: 
  
тел.:(0472) 47 33 33, 47 29 15, 47 41 41
факс: (0472) 54 04 70, 47 41 41