Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

02 липня 2008 р. Справа № 6/49

Господарський суд Івано-Франківської області у складі :

судді Грици Юрія Івановича при секретарі Цюрак А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом ТзОВ "Західбудінвест плюс" вул. Вовчинецька, 194-б/86,Івано-Франківськ,76006

до відповідача Івано-Франківська міська рада вул.Грушевського,21,Івано-Франківськ,76000
про визнання права на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки

Представники:

Від позивача: Смирнова О.Б., (довіреність № б/н від 10.06.08 представник )

Від відповідача: Буджак В.М., (довіреність № 1059/05-17/07в від 18.07.06 головний спеціаліст юридичного відділу)

СУТЬ СПОРУ: заявлено позов про визнання права ТзОВ "Західбудінвест плюс" на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під будівництво багатоповерхового житлового будинку на вул.Сніжній, поруч будинку №52 в м.Івано-Франківську та вважати погодженими матеріали попереднього погодження місця розташування об"єкту.

В судовому засіданні оголошувалася перерва до 02.07.08

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача подав суду відзив на позов, в якому проти позову заперечив, посилаючись на те, що на сесію Івано-Франківської міської ради питання щодо затвердження проекту землеустрою щодо земельної ділянки на вул.Сніжній, поруч будинку №52 в м.Івано-Франківську не виносилося і відповідно міська рада не приймала жодних рішень. Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, дослідивши подані ними докази в обгрунтування заявлених вимог та заперечень, суд встановив, що рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №445 від 21.10.03 ТзОВ "Західбудінвест плюс" надано дозвіл на проведення проектно-пошукових робіт та на складання проекту відведення земельної ділянки для будівництва багатоповерхового житлового будинку на вул.Сніжній, поруч будинку №52 в м.Івано-Франківську, за умови укладення угоди з міськвиконкомом про участь у соціально економічному розвитку міста.

На виконання вищезгаданого рішення виконкому позивачем з міськвиконкомом укладено договори №№494;495 про пайову участь забудівника у розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста, виготовлено з усіма погодженнями акт вибору земельної ділянки для будівництва для будівництва багатоквартирного житлового будинку на вул.Сніжній, поруч будинку №52 в м.Івано-Франківську, отримано з цього приводу висновки: управління архітектури і містобудування Івано-Франківського міськвиконкому № 2/3-3/223 від 13.10.06 , Івано-Франківського міського управління земельних ресурсів№2226 від 28.11.2006, управління культури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №81/1 -7/в від 29.01.07, Івано-Франківського міського СЕС №35 від 22.01.07, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області № 13-7/ 2877 від 29.01.07, ДП "Культурна спадщина Прикарпаття" №17/07-в від 25.01.07р., погоджено з ректором Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу розміщення житлового будинку поруч території університету. Крім того, позивачем розроблено та погоджено головним архітектором міста генеральний план забудови території.

30.01.07 позивач через дозвільний центр звернувся до Івано-Франківської міської ради із заявою про затвердження матеріалів попереднього погодження місця розташування земельної ділянки для будівництва багатоквартирного житлового будинку орієнтовною площею 0, 1198 га. для будівництва багатоповерхового житлового будинку на вул.Сніжній, поруч будинку №52 в м.Івано-Франківську та надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із долученням копій всіх необхідних висновків та заключень компетентних органів. Проте, листом від 10.04.08 виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради позивача повідомлено, що на засіданні виконавчого комітету відмовлено в подачі на розгляд сесії міської ради матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки на вул.Сніжній, поруч будинку №52 в м.Івано-Франківську. Позивач вважає таку відмову безпідставною та необгрунтованою, такою, що суперечить ч.9 ст.123 Земельного кодексу України, а тому він звернувся до суду з вимогами визнати затвердженими матеріали попереднього погодження місця розташування земельної ділянки та визнати право на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва багатоповерхового житлового будинку на вул.Сніжній, поруч будинку №52 в м.Івано-Франківську.

Відповідно до п.2 ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування»органи державної влади та органи місцевого самоврядування , їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 123 Земельного Кодексу України юридична особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у постійне користування із земель державної або комунальної власності, звертається з відповідним клопотанням до районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або сільської, селищної, міської ради.

Статтею 151 Земельного кодексу України передбачено порядок погодження питань, пов'язаних із вилученням (викупом) земельних ділянок, з якого вбачається, що юридичні особи, зацікавлені у вилученні (викупі) земельних ділянок, зобов'язані до початку проектування погодити із власниками землі і землекористувачами та сільськими, селищними, міськими радами місце розташування об'єкта, розмір земельної ділянки та умови її вилучення (викупу) з урахуванням комплексного розвитку території, який би забезпечував нормальне функціонування на цій ділянці і прилеглих територіях усіх об'єктів, умови проживання населення і охорону довкілля. Вибір земельних ділянок для розміщення об'єктів проводиться юридичними особами, зацікавленими у їх відведенні. Погодження місць розташування об'єктів, розмірів передбачуваних для вилучення (викупу) земельних ділянок та умов їх відведення провадиться відповідними сільськими, селищними, міськими радами відповідно до їх повноважень щодо вилучення цих ділянок.

Юридичні особи, зацікавлені у вилученні (викупі) земельних ділянок, звертаються з клопотанням про погодження місць розташування об'єктів до відповідної сільської, селищної, міської ради, місцевої державної адміністрації. Доказом такого звернення позивача є заява від 30.01.07.

Відповідна сільська, селищна, міська рада чи місцева державна адміністрація згідно із своїми повноваженнями розглядає клопотання і в п'ятиденний строк з дня реєстрації направляє його разом з матеріалами, передбаченими частиною п'ятнадцятою цієї статті, на розгляд органів земельних ресурсів, природоохоронних, територіальних органів виконавчої влади з питань лісового господарства і санітарно-епідеміологічних органів, органів містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини. Зазначені органи протягом двох тижнів з дня одержання клопотання надають свої висновки відповідній сільській, селищній, міській раді чи місцевій державній адміністрації, які з урахуванням одержаних висновків протягом десяти днів приймають рішення про погодження місця розташування того об'єкта, під який мають право самостійно вилучати земельну ділянку, або мотивоване рішення про відмову. В матеріалах справи наявні всі необхідні висновки.

У разі відмови власника землі або землекористувача, сільської, селищної, міської ради, органів державної влади у погодженні місця розташування об'єкта ці питання вирішуються у судовому порядку.

У разі задоволення позову щодо оскарження відмови власника землі або землекористувача, сільської, селищної міської ради, органів державної влади у погодженні місця розташування об'єкта рішення суду є підставою для розробки проекту відведення земельної ділянки.

Як випливає із зібраних в матеріалах справи доказів, ТзОВ "Західбудінвест плюс" зобов’язання, покладені на нього відповідно до рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та вимоги ст.ст. 118, 123, 124, 151 Земельного Кодексу України виконав в повному обсязі.

Виходячи із змісту ст. 151 Земельного Кодексу України, суд вважає, що Івано-Франківська міська рада в місячний строк повинна була розглянути матеріали погодження місця розташування об"єкта та дати дозвіл на підготовку матеріалів погодження місця розташуваання об"єкта або надати мотивовану відмову.

В матеріалах справи відсутні докази того, що відповідачем розглядалося дане питання і з цього приводу приймалося яке-небудь рішення.

В силу дії ст.70 Закону України "Про землеустрій" спори, що виникають при здійсненні землеустрою вирішуються судом.

Порядком розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №677 від 26 травня 2004 року, передбачена можливість розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на підставі судового рішення.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача правомірні і підлягають задоволенню.

Судові витрати відповідно до ст.49 ГПК України слід покласти на відповідача.

Керуючись ст. 124 Конституції України, Законом України «Про місцеве самоврядування» ст.ст. 12, 116, 118, 122, 123, 151 Земельного Кодексу України, Порядком розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №677 від 26 травня 2004 року, ст.ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

позов задоволити.

Визнати погодженими подані ТзОВ "Західбудінвест плюс" вул. Вовчинецька, 194-б/86,м.Івано-Франківськ ( код 32077069) матеріали попереднього погодження місця розташування земельної ділянки орієнтовною площею 0, 1198 га. для будівництва багатоповерхового житлового будинку на вул.Сніжній, поруч будинку №52 в м.Івано-Франківську.

Визнати за ТзОВ "Західбудінвест плюс" вул. Вовчинецька, 194-б/86,м.Івано-Франківськ ( код 32077069) право на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0, 1198 га. для будівництва багатоповерхового житлового будинку на вул.Сніжній, поруч будинку №52 в м.Івано-Франківську .

Стягнути з Івано-Франківської міської ради на користь ТзОВ "Західбудінвест плюс" вул. Вовчинецька, 194-б/86,м.Івано-Франківськ ( код 32077069) -85 грн державного мита та 118 грн витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Грица Юрій Іванович

рішення підписане 02.07.08