Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

м. Могилів-Подільський

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
ВИРОК
 
Іменем України
 
5 червня 2008 року Справа № 1-115/2008 р.
 
 
в складі:
головуючого: Сопруна В.В.,
при секретарі: Сілантієвій І.Д.,
з участю прокурора: Цвігуна Б.О.,
 
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Могилів-Подільського міськрайонного суду кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 129 КК України, -
 
ВСТАНОВИВ:
 
    20 січня 2008 року близько 13 години 30 хвилин підсуднийОСОБА_1, знаходячись в будинкуОСОБА_2, що розташований в АДРЕСА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, погрожуючи вбивством наніс тілесні ушкодження ОСОБА_2., які згідно висновку судово-медичної експертизи № 105/49 від 28.02.2008 року належать до категорії легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я.
    Підсудний,ОСОБА_1, свою вину в пред'явленому йому обвинуваченні за ч. 1 ст. 129 КК України визнав повністю і суду пояснив, що 20 січня 2008 року близько 13 години 30 хвилин він знаходився в будинкуОСОБА_2, що розташований в АДРЕСА_1, перебував в стані алкогольного сп'яніння погрожував вбивством ОСОБА_2. наніс йому один удар в грудну клітину і кілька ударів по голові руками, дерев'яним бруском. Припинив його бити коли почув, що в хату хтось увійшов. У вчиненому розкаявся.
    Потерпілий, ОСОБА_2, суду пояснив, що ОСОБА_1неодноразово застосовував до нього та його фізичну силу. 20.01.2008 року близько 11 години 30 хвилин по дорозі до туалету, який знаходиться на вулиці до нього підійшов ОСОБА_1 і сказав, що той йому надоїв і щоб він не ходив по вулиці та штовхнув його в груди від чого він впав на землю. Він на колінах заповз до будинку і ліг на ліжко, так як йому було дуже погано і паморочилось в голові. В будинку ОСОБА_1 взяв палицю і почав бити його по різним частинам тіла погрожуючи при цьому вбивством. На даний час вони помирились, не наполягає на суворій мірі покарання. Від цивільного позову відмовився.
    Оскільки фактичні обставини справи ніким не оспорюються, а підсудний та інші учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин, сумнівів у добровільності та істинності їх позицій немає, то суд згідно ст. 299 КПК України за відсутності заперечень з боку учасників судового розгляду визнав недоцільним виклик усіх свідків по справі, а обмежився допитом підсудного, потерпілого та дослідженням матеріалів справи.
    Крім визнання вини підсудним, показів потерпілого, вина ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 129 КК України, підтверджується і матеріалами справи, а саме: заявою ОСОБА_2. про злочин (а.с.3), протоколом огляду місця події (а. с. 4-11); висновком судово - медичної експертизи №105/49 від 28.02.2008 року, згідно якої спричинені потерпілому ОСОБА_2. тілесні ушкодження належать до категорії легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я (а. с. 23-24); протоколом огляду речового доказу (а.с.26) та іншими матеріалами справи.
    Зібрані в судовому засіданні докази свідчать, що підсудний ОСОБА_1 В. 20.01.2008 року погрожував вбивством потерпілому ОСОБА_2., у якого були реальні підстави побоюватись здійснення цієї погрози, тобто вчинив злочин, передбачений ч. 1 ст. 129 КК України.
    При призначенні покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину - злочин, передбачений ч. 1 ст. 129 КК України, є злочином невеликої тяжкості, особу винного - негативно характеризується за місцем проживання, і обставини справи.
    Пом'якшуючих покарання обставин згідно ст. 66 КК України є щире каяття.
    Обтяжуючою покарання обставиною є вчинення злочину особою в стані алкогольного сп'яніння.
    Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудного ОСОБА_1 можливе в умовах ізоляції від суспільства, а тому йому необхідно призначити покарання в межах санкції ч. 1 ст. 129 КК України, обравши йому міру покарання у вигляді арешту.
    Суд залишає цивільний позов ОСОБА_2. на суму 2000 гривень без розгляду оскільки в судовому засіданні він від нього відмовився.
    Питання про речові докази підлягає вирішенню у відповідності до ст. 81 КПК України.
Керуючись ст. 323, 324 КПК України, суд, -
 
ПРИСУДИВ:
 
ОСОБА_1 визнати винним за ч. 1 ст. 129 КК України, і обрати покарання у вигляді 3 (трьох) місяців арешту.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 змінити з підписки про невиїзд на тримання під вартою із залу суду.
Цивільний позов ОСОБА_2. на суму 2000 гривень - залишити без розгляду.
Речові докази по справі: дерев'яний брусок, подушка та простирадло, які знаходяться на зберіганні в кімнаті для зберігання речових доказів Могилів-Подільського МВ УМВС - знищити.
Вирок може бути оскаржений протягом 15 діб до апеляційного суду Вінницької області.
 
 
 
Суддя: -
 
ВІРНО: Голова Могилів - Подільського
міськрайонного суду І.В.Котовський
 
ст.секретар О.О.Крижанівська