Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.


   У Х В А Л А
 
І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

3 жовтня 2009 року                             м. Київ
 
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах
Верховного Суду України в складі:
 
Левченка Є.Ф.,  Лихути Л.М.,  Охрімчук Л.І.,
 
розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_1 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 ОСОБА_5, ОСОБА_6 про розірвання договору найму жилого приміщення, усунення перешкод у здійсненні права користування жилим приміщенням шляхом зняття з реєстрації та виселення та за зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2, відкритого акціонерного товариства «Житомирголовпостач» про визнання права на постійне проживання у жилому приміщенні, за касаційною скаргою ОСОБА_3, ОСОБА_4 ОСОБА_5, ОСОБА_6 на рішення Корольовського районного суду Житомирської області від 30 січня 2009 року та рішення апеляційного суду Житомирської області від 7 квітня 2009 року,
 
в  с  т  а  н  о  в  и  л  а :
 
У лютому 2005 року ОСОБА_2. та ОСОБА_1. звернулися до суду з позовом до ОСОБА_3., ОСОБА_4., ОСОБА_5., ОСОБА_6. про розірвання договору найму жилого приміщення, усунення перешкод у здійсненні права користування жилим приміщенням шляхом зняття з реєстрації та виселення.
У грудні 2005 року ОСОБА_3. звернувся до суду з зустрічним позовом до ОСОБА_2., відкритого акціонерного товариства «Житомирголовпостач» про визнання права на постійне проживання у жилому приміщенні.
Рішенням Корольовського районного суду Житомирської області від
30 січня 2009 року у задоволенні позову ОСОБА_2. та ОСОБА_1. відмовлено за безпідставністю. Зустрічний позов ОСОБА_3. задоволено, визнано за ОСОБА_3. право на постійне проживання в кімнаті АДРЕСА_1
Рішенням апеляційного суду Житомирської області від 7 квітня 2009 року рішення Корольовського районного суду Житомирської області від 30 січня
2009 року скасовано й постановлено нове рішення, яким позов ОСОБА_2. та ОСОБА_1. до ОСОБА_3., ОСОБА_4., ОСОБА_5., ОСОБА_6. про розірвання договору найму жилого приміщення, усунення перешкод у здійсненні права користування жилим приміщенням шляхом зняття з реєстрації та виселення задоволено.
Розірвано договір найму жилого приміщення – кімнати АДРЕСА_1, усунено ОСОБА_2. та ОСОБА_1 перешкоди у користуванні спірною кімнатою шляхом виселення з неї ОСОБА_3., ОСОБА_4., ОСОБА_5., ОСОБА_6.
У решті позову щодо зняття відповідачів з реєстрації у кімнаті АДРЕСА_1 відмовлено.
У задоволенні позову ОСОБА_3. до ОСОБА_2., відкритого акціонерного товариства «Житомирголовпостач» про визнання права на постійне проживання у жилому приміщенні відмовлено за безпідставністю.
У касаційній скарзі ОСОБА_3., ОСОБА_4., ОСОБА_5.,
ОСОБА_6 просять скасувати постановлені в справі судові рішення, посилаючись на порушення судами норм процесуального права та неправильне застосування норм матеріального права.
Колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення з одних лише формальних міркувань.
Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
 
Встановлено, і це вбачається з матеріалів справи, що судові рішення ухвалено з додержанням судом норм матеріального та процесуального права і доводи скарги їх висновків не спростовують.
 
Керуючись ст. ст. 331, 332, 335-337 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України
 
у  х  в  а  л  и  л  а :
 
Касаційну скаргу ОСОБА_3, ОСОБА_4 ОСОБА_5, ОСОБА_6 відхилити.
    Рішення Корольовського районного суду Житомирської області від
30 січня 2009 року та рішення апеляційного суду Житомирської області від 7 квітня 2009 року, залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
 
Судді
Верховного Суду України :                          Є.Ф. Левченко
 
                              Л.М. Лихута
 
                             Л.І. Охрімчук