Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

РІШЕННЯ     по спраі № 2-5614|09
                                                        
 Іменем      України  
 
 

 26 жовтня 2009 року  Голосіївський районний    суд м. Києва  
в складі  головуючого судді                      Чередніченко Н.П  
при секретарі                                               Чигир Т.Ф.      
 
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу  за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Орган опіки та піклування Голосіївської РДА в м. Києві  про розірвання шлюбу та визначення місця проживання неповнолітніх дітей  ,-
 
 
                                                     встановив :
 

Сторони по справі   перебувають в зареєстрованому шлюбі з 01 вересня 1995 року  . Від шлюбу мають трьох неповнолітніх дітей доньку ОСОБА_3 ,ІНФОРМАЦІЯ_1 , сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 та дочку ОСОБА_5 ,ІНФОРМАЦІЯ_3 .  
 Позивач  звернувся з позовом до  відповідача   про розірвання шлюбу мотивуючи свої позовні вимоги тим , що  сімейне життя     склалося вкрай невдало по причині того , що  між ними склалися вкрай негативні стосунки , оскільки  вони люди різних поглядів на життя , різних вподобань.  Внаслідок чого сторони  не підтримують сімейно-шлюбні стосунки   , ведуть окреме господарство , мають окремий бютжет  ,  до примирення  не прагнуть   , просить шлюб розірвати.  
В судовому засіданні позивач підтримав , заявлені позовні вимоги за вищевикладеними обставинами та просить їх задовольнити , шлюб розірвати , оскільки їх сім»я розпалася повністю і примирення між ними стало неможливим. Крім того в судовому засіданні позивачка просить визначити місцем проживання її неповнолітніх дітей з нею  
Відповідач в судовому засіданні не заперечив проти задоволення позову в повному обсязі .
Представник третьої особи в судовому засіданні не заперечила проти того , щоб місцем проживання трьох неповнолітніх дітей подружжя було визначено за місцем проживання матері , позивачки по справі .
Вислухавши пояснення   позивача та відповідача по справі ,дослідивши матеріали справи,  вважаю, що позов про розірвання шлюбу підлягає задоволенню з наступних  підстав .
     В силу ст. 112 СК України, шлюб розривається, якщо судом буде встановлено, що   подальше спільне життя  подружжя і збереження шлюбу суперечило б  інтересам одного з них , що мають істотне значення .
     В судовому засіданні достовірно встановлено, що між сторонами склалися вкрай негативні стосунки, оскільки  сторони по справі мають різні погляди на життя, різні вподобання, внаслідок чого між подружжям не підтримуються сімейно-шлюбні  стосунки , сторони по справі мають кожен свій бютжет , не ведуть спільного господарства ,не проживають,   практично їх сім»я повністю розпалася і  її збереження стало неможливим та не суперечить інтересам подружжя  .
     У відповідності до вимог ст..150 СК України  батьки зобов»язані піклуватися  про здоров»я дитини , її фізичний , духовний та моральний  розвиток , повинні забезпечувати  здобуття дитиною  повної загальної середньої освіти , готувати її до самостійного життя , а також зобов’язані  поважати дитину .
     Неповнолітня ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 . (а.с.3) , неповнолітній ОСОБА_4 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.4) , неповнолітня ОСОБА_5 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.5) . Батьками неповнолітніх дітей  є сторони по справі ..
     У відповідності до вимог ст.160 СК України місце проживання дитини , яка не досягла десяти років  визначається за згодою батьків .
     В судовому засіданні достовірно встановлено , що між батьками дітей досягнуто згоди з приводу місця проживання дітей – за місцем проживання їх матері  ОСОБА_1  
     При цьому у відповідності до вимог ст..161 СК України , під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов»язків , особиста прихильність  дитини до кожного з них , вік дитини , стан її здоров»я  та інші обставини , що мають істотне значення для справи .
     В судовому засіданні достовірно встановлено , що  в даний час неповнолітні діти проживають спільно з матір»ю . Однак батько в судовому засіданні батько дитини бажає приймати участь у вихованні дітей , особливо сина . Сторони домовилися , що будуть вирішувати всі питання , що стосуються дітей спільно та мирним шляхом .
     За наведеного вище, враховуючи інтереси дітей   , їх вподобання , вік, стан  здоров»я  суд приходить до висновку , що вимоги позивача в частині визначення місця проживання дітей  обґрунтовані  та  підлягають задоволенню , оскільки  не суперечать інтересам дітей  , а тому   підлягають задоволенню .
     Згідно викладеного та керуючись ст.ст. 112 СК України, ст.ст.10,11,60,212-215  ЦПК України,-

                                                               
   Вирішив :
 

     Позов про розірвання шлюбу  та визначення місця проживання неповнолітніх дітей задовольнити .
     Шлюб , зареєстрований 01 вересня 1995 року   , актовий запис 934  в відділі РАЦС Московського  району м. Києва між ОСОБА_1 та ОСОБА_2    розірвати.
     Визначити місцем проживання неповнолітніх ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 за місцем проживання матері ОСОБА_1 .  
     При оформленні розірвання шлюбу  в органах РАГС стягнути державне мито в бюджет держави  з ОСОБА_2  в розмірі 17,00 гривень ,ОСОБА_1 – звільнити.
     На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подана апеляційна скарга протягом двадцяти днів  після подання заяви про апеляційне оскарження.
     Рішення набирає законної сили після закінчення строку  подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження  не було подано . Якщо було подано заяву про апеляційне  оскарження , але апеляційна скарга не була подана в строк , встановлений ст.. 294 ЦПК України , рішення суду набирає законної сили  після закінчення цього строку . У разі подання апеляційної скарги рішення , якщо його не скасовано , набирає законної сили  після розгляду справи апеляційним судом.
 
 
     Суддя :