Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

            Справа № 2-4245/09  
 
РІШЕННЯ  
 
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  
 

23 жовтня 2009 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:
     головуючого судді                           Чередніченко Н.П
     при секретарі                                     Чигир Т.Ф.  
 
     розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до Товариства з обмеженою відповідальністю Комерційний банк «АРМА» про стягнення грошових коштів: депозитного вкладу та відсотків,  

в с т а н о в и в:  

     01 липня 2009  року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Комерційний банк «АРМА» про стягнення грошових коштів: депозитного вкладу  .
Свої вимоги мотивує тим, що 20 березня  2009 року  між сторонами по справі  було укладено Договір №ДФ01/507/68  банківського вкладу  .
Відповідно до п.1.1. Договору  Банк відкрив Вкладнику депозитний рахунок а Вкладник вніс на цей рахунок готівкою або шляхом безготівкового перерахування грошові кошти у сумі 5000 гривень  .
Строк дії договору закінчився 20 травня 2009 року .26.05.2009 року  позивач звертався до відповідачів з прохання повернути кошти , однак відповіді не отримав .  
У судове засіданні позивач підтримав заявлені позовні вимоги за вищевикладеними обставинами , просить вимоги задовольнити ,  .
Відповідач в судове засідання не з’явився, та подав до суду клопотання розглядати справу без його участі.
Заслухавши пояснення позивача , проаналізувавши надані докази, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що між сторонами по справі було Договір №ДФ01/507/68  банківського вкладу  .
Відповідно до п.1.1. Договору  Банк відкрив Вкладнику депозитний рахунок а Вкладник вніс на цей рахунок готівкою або шляхом безготівкового перерахування грошові кошти у сумі 5000 гривень  .
Строк дії договору закінчився 20 травня 2009 року  
     Частиною 1 ст. 1061 Цивільного кодексу України встановлено, банк виплачує вкладникові проценти на суму вкладу в розмірі, встановленому договором банківського вкладу.
     Пунктом 1.2. Договору зазначено, що Депозитний вклад залучається на строк 2 місяці , з 20 березня 2009  року по 20 травня 2009 року  .
     Банком порушено частини 1 та 2 ст. 1060 Цивільного кодексу України 1. договір банківського вкладу  укладається на умовах видачі вкладу на першу вимогу (вклад на вимогу) або на умовах повернення вкладу зі спливом встановленого договору строку (строковий вклад). 2 за договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов’язується видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника, крім випадків, зроблених юридичними особами на інших умовах повернення, які встановлені договором.  
Пунктом 3.1.1. Договору передбачено, що Банк має право використовувати грошові кошти Вкладника  протягом строку, визначеного Договором.
Пунктами 3.2.1  Договору передбачено, що Банк зобов’язаний нарахувати та сплатити Вкладнику відсотки за депозитним вкладом згідно з умовами, зазначеними у статті 2 Договору та по закінченню строку, передбаченого п.1.2. Договору, повернути вкладнику суму Депозитного вкладу разом з нарахованими відсотками в валюті, в якій кошти були внесені на рахунок. Сплата відсотків і повернення депозитного вкладу здійснюється в готівковій формі, або відповідно до заяви Вкладника про повернення Депозитного вкладу зараховується на його поточний або новий депозитний рахунок  (в разі його відкриття).
Позивач склав письмову заяву в якій просив Відповідача (Банк) повернути депозитний вклад та нараховані на нього відсотки відповідно до п.3.3.2. Договору , що не було здійснено Банком в порушення умов Договору.
Пунктом 4.1. Договору передбачено, що за невиконання або неналежне виконання умов Договору Сторони (Вкладник та Банк) несуть відповідальність згідно до чинного законодавства України.
Ст. 526 Цивільного кодексу України встановлено зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Частиною 1 ст. 530 Цивільного кодексу України встановлено якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконаю у цей строк (термін).  
Таким чином відповідач порушив умови Договору та норми Цивільного кодексу України, що виразилось у наступному: не виконав свої зобов’язання щодо повернення позивачу депозитного вкладу та не виплатив відсотки за останній місяць, після завершення терміну депозитного вкладу.
Відповідач не надав письмової відповіді на письмову Заяву позивача та не запропонував варіантів щодо вирішення спірного питання мирним шляхом.
Пунктом 5.6. Договору передбачено, що Банк підтверджує, що він є учасником Фонду Гарантування Фізичних осіб на постійній основі (свідоцтво учасника Фонду №159). Вклад гарантується Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у розмірі, визначеному чинним законодавством України на дату настання недоступності вкладу.
Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України стягненню з відповідача на користь держави  підлягає судовий збір у розмірі 51 гривень  та 30 гривень 00 копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді.
Керуючись ст. ст. 526, 530, 1060 та 1061 Цивільного кодексу України та статтями 1, 2, 3, 4, 10, 11, 57-60, 88, 209, 212-215, 218, 223 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:  

     Позов ОСОБА_1   задовольнити повністю.
     Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Комерційний банк «АРМА», що зареєстрований за адресою: Україна, 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 41-А, ЄДРПОУ 26379729, МФО 380300, з усіх наявних рахунків, що належать відповідачу 5000 грн. депозитного вкладу .
     Стягнути Товариства з обмеженою відповідальністю Комерційний банк «АРМА», що зареєстрований за адресою: Україна, 01033, м. Київ, вул. Жилянська, 41-А, ЄДРПОУ 26379729, МФО 380300, з усіх наявних рахунків, що належать відповідачу державне мито на користь держави 51,00 грн. та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи судом  
     Рішення підлягає оскарженню до Апеляційного суду міста Києва через суд першої інстанції шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попередньо подання заяви протягом десяти днів з дня проголошення рішення або протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.
 
 

     Суддя: