Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

Справа № 2 -1542/09

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

 

14 квітня 2009 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі :

Судді                                Антипової Л.О.

При секретарі                  Шерстюк Н.В.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації, БТІ м. Києва про визнання права власності на нерухоме майно, суд,-

 

 В С Т А Н О В И В :

 

Позивач просить суд визнати за ним право власності на самочинно збудовану житлову прибудову А, загальною площею 272,2 кв.м. ( садибний житловий будинок), який згідно технічного паспорту знаходиться за адресою по   АДРЕСА_1 .

    Свої вимоги позивач мотивує тим, йому на підставі купівлі – продажу від 17 липня 2002 року належить земельна ділянка площею 611 кв.м., що розташована за адресою : АДРЕСА_1   на яку 19 серпня 2003 року був отриманий державний акт на право приватної власності на землю 11-КВ № НОМЕР_1  на ім’я ОСОБА_1 .

    22 серпня 2002 року позивач та ОСОБА_2  уклали договір купівлі – продажу літнього садового будинку, який знаходився на території садівничого товариства «Київський ЕВРЗ» по АДРЕСА_1 .

    Після  оформлення всіх правовстановлюючих документів на літній садовий будиночок та на  земельну ділянку, які свідчать, що ці об’єкти належать на праві приватної власності ОСОБА_1 , він звернувся з заявою до Дніпровської РДА у м. Києві про надання дозволу на будівництво нового садового будинку. Будівництво було дозволено розпорядженням Дніпровської РДА у м. Києві від 03.11.2003 р. № 1304. На садовий будинок був розроблений проект приватним підприємством «Проектрембуд», який погоджений із правлінням садівничого товариства «КЕВРЗ».

    Протягом п’яти років позивач будував господарчим способом садовий будинок, про що свідчить довідка від 10.10.2007 р., видана головою правління садівничого товариства. Після  завершення будівництва, за його заявою був виготовлений технічний паспорт на будівлі, а саме : садовий будинок «А», прибудова «а»,прибудова «а-1» та огорожа «1». Загальна площа приміщень будинку під літерою «А» - 305,4 кв.м..

    Позивач, 02.10.2007 р. звернувся до РДА Дніпровського району м. Києва з проханням зареєструвати побудований будинок та видати свідоцтво про право власності, але відповіді не отримав.

     Позивач в судове засідання з’явився, позовні вимоги підтримав, надав пояснення відповідно до позовної заяви, просив позов задовольнити.

    Представник відповідача Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації до суду не з’явився, про слухання справи повідомлений належним чином, про причини неявки в суд не повідомили.

    Заслухавши позивача, представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

    У судовому засіданні встановлено та не оспорюється сторонами, що на підставі свідоцтва про купівлю – продаж від 17 липня 2002 року ОСОБА_1  належить земельна ділянка площею 611 кв.м., що розташована за адресою : АДРЕСА_1  на яку 19 серпня 2003 року був отриманий державний акт на право приватної власності на землю 11-КВ № НОМЕР_1  на його ім’я.

    22 серпня 2002 року позивач та ОСОБА_2  уклали договір купівлі – продажу літнього садового будинку, який знаходився на території садівничого товариства «Київський ЕВРЗ» по АДРЕСА_1  ( а.с. 19,20).

    Як вбачається з довідки, виданої С/Т «КЕВРЗ», ОСОБА_1  є власником садового будинку   АДРЕСА_1  ( а.с.13).

    Згідно технічного паспорта від 22.02.2008 року садибний будинок розташований за адресою : АДРЕСА_1  в м. Києві є під літерою  А1, загальною площею 272,2 кв.м., прибудова літера «а», площею 11,8 кв.м., прибудова під літерою «а-1» площею 21,4 кв.м., в якому є відмітка про самочинне будівництво прибудованої споруди.

Відповідно до розпорядження Дніпровської РДА від 03.11.2003 р. № 1304 було дозволено будівництво вказаного будинку.

На садовий будинок був розроблений проект приватним підприємством «Проектрембуд», який погоджений з правлінням садівничого товариства «КЕВРЗ».

Аналізуючи добуті у судовому засіданні докази, суд приходить до висновку, що позов доведено та він підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1,2 ст.331 ЦК України, право власності на нову річ, яка виготовлена ( створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Особа, яка виготовила ( створила) річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі.

Право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва. Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності  виникає з моменту державної реєстрації.

Відповідно до ч.1 ст. 375 ЦК України власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди.

Згідно ч.2ст. 375 ЦК України власник земельної ділянки набуває права власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно.

Відповідно до ч.5ст. 376 ЦК України на вимогу власника земельної ділянки, суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

Враховуючи, що позивач є власником земельної ділянки, на якій самочинно збудований садовий будинок, права інших осіб не були порушені, тому за ним має бути визнано право власності на самочинно збудовану житлову прибудову літера «а» площею 11,8 кв.м., прибудову літера «а-1», площею 21,4 кв.м., садовий будинок літера «А» загальною площею 272,2 кв.м. згідно технічного паспорту, на садибний житловий будинок, АДРЕСА_1  у м. Києві.

    Керуючись ст.ст. 208,209,213,215,218,294 ЦПК України, ч.1,2 ст.331, ст.. 375, ч.5 ст. 376 ЦК України, суд –

 

 В  И  Р  І  Ш  И  В  :

 

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1  право власності на садовий будинок, вказаний у технічному паспорті під літерою «А» загальною площею частин приміщень – 157,3кв.м., із них : житлова площа – 25,5 кв.м., підсобна – 98,6 кв.м. та прибудови «а» площею 11,8 кв.м., та «а-1» площею 21,4 кв.м розташовані у Дніпровському районі м. Києва по АДРЕСА_1  ( садівниче товариство «КЕВРЗ».

Інспекції Державного архітектурно – будівельного контролю м. Києва ввести  в експлуатацію садовий будинок, розташований у м. Києві по АДРЕСА_1  ( с/т «КЕВРЗ».

Зобов’язати  Комунальне підприємство «Київське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на нерухоме  майно» зареєструвати за ОСОБА_1  садовий будинок, розташований у м. Києві по вул. Промневій,71 ( садівниче товариство «КЕВРЗ».

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів з дня його про оголошення до Апеляційного суду м. Києва через районний суд.

 

 

 

                  Суддя :     ---