Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

                                                                                 № 2-1288/09

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

   

    10 лютого   2009 року                                                                                              м. Київ

 

            Голосіївський районний суд міста Києва у складі:

 

 головуючого  - судді                                                             Мазурик О.Ф.

 при секретарі                                                                         Жигун Л.В.,

 

 розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом   ОСОБА_1   до ОСОБА_2  про розірвання шлюбу,

 

В С Т А Н О В И В:

 

В грудні 2008 року позивач ОСОБА_1 . звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 . про розірвання шлюбу, зазначивши в позовній заяві, що шлюб між ними зареєстровано у Відділі РАЦС Ватутінського РУЮ у м. Києві 20 січня 2000 року, актовий запис № НОМЕР_1 . Від шлюбу мають дитину – ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження.

Шлюбні відносини фактично припинені через те, що ІНФОРМАЦІЯ_2  року у них народилась донька ОСОБА_4 . Приблизно в липні 2008 року відповідачка повідомила йому, що він не є батьком ОСОБА_4  та те, що жити з ним вона більше не може.

Зазначив, що вони спільного господарства не ведуть, разом не проживають. Подальше збереження шлюбу вважає неможливим, родина розпалась остаточно.

У судовому засіданні позивач та представник позивача на позові наполягали, на підставі викладених у ньому обставин просили його задовольнити, розірвати шлюб, укладений між ОСОБА_1 . та ОСОБА_2 . Витрати, пов’язані з оформленням розірвання шлюбу в органах РАЦС покласти на позивача.

Відповідач та представник відповідача у судовому засіданні позов визнали у повному обсязі, не заперечували проти його задоволення.  

Перевіривши матеріали справи, з'ясувавши всі обставини, вислухавши пояснення сторін, дослідивши всі докази у сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню на підставі встановлених фактичних обставин справи та відповідних їм правовідносин.

Згідно ст. ст. 105, 110 Сімейного кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.

Судом встановлено, що 20 січня 2000 року між ОСОБА_1  та ОСОБА_2  зареєстровано шлюб, про що в Книзі реєстрації шлюбів зроблено відповідний актовий запис за № НОМЕР_1  (а.с. 5)

Від шлюбу мають дитину: доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження (а.с. 6).

З актового запису № НОМЕР_2  від 06.07.2007 року про народження ІНФОРМАЦІЯ_2  року ОСОБА_4   ОСОБА_4   ОСОБА_4 , який проведено відділом реєстрації актів цивільного стану Святошинського РУЮ м. Києва, виключено відомості про ОСОБА_1 . як батька дитини (а.с. 8-10).

Зважаючи на норми ст. ст. 111, 112 СК України, суд вважає примирення сторін неможливим. Як вбачається з їх пояснень сторін почуття любові та поваги між ними зникли, тому збереження шлюбу суперечило б їхнім інтересам та інтересам їхньої дитини.

Відповідно до ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання  шлюбу,  якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Вислухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки родина фактично розпалася й подальше збереження шлюбу неможливо, що буде суперечить інтересам сторін та їх дитини.

Витрати, пов’язані з оформленням розірвання шлюбу в органах РАЦС, покласти на позивача.

 

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 105, 110, 111, 112 СК України, ст. ст. 10,  57-61, 130, 174,208, 209, 212-215 ЦПК України,

 

В И Р І Ш И В :

 

Позов ОСОБА_1   до ОСОБА_2  про розірвання шлюбу задовольнити.

Розірвати шлюб між   ОСОБА_1  та ОСОБА_2 , зареєстрований  20 січня 2000 року відділом реєстрації актів громадянського стану Ватутинського районного управління юстиції у  м. Києві, актовий запис № НОМЕР_1 .

Витрати по оплаті за оформлення розірвання шлюбу в органах РАГС у сумі 17 гривень покласти на ОСОБА_1 .

ОСОБА_2  від сплати витрат звільнити.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційну скаргу не буде подано у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

 

Суддя                                                                            Мазурик О.Ф.