Поиск
Вы верите в эффективность люстрации судебной системы ?
Да, конечно.
Нет, ничего не измениться.
Мне все равно.

25.02.2013
Зусиллями юристів адвокатського об'єднання "Незалежна Київська адвокатська група" було ліквідовано смітник на місці загибелі видатного актора – Леоніда Федоровича Бикова
 
Як захистити пам'ять про тих, хто вічно житиме в серцях мільйонів
 
Неподалік від місця загибелі видатного актора, кінорежисера, Народного Артиста України, Заслуженого Артиста СРСР, лауреата Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка – Леоніда Федоровича Бикова, вздовж траси Е10-01 Київ-Овруч, було встановлено пам’ятний знак «Леонід Биков». Це відбулося напередодні виборів кілька років тому і стало важливим елементом передвиборчої кампанії одного з депутатів. Вибори закінчились, пам’ять про видатну людину «зробила свою справу», тож про пам’ятник можна і забути… і дарма, що сам Леонід Биков був проти «піару на костях», це нікого не хвилювало.
Встановлення пам’ятного знаку відбулося і без відома родини актора. Рідні загиблого категорично заперечують проти спорудження будь-яких пам’ятних знаків на місці загибелі Леоніда Федоровича. Підставою для таких заперечень, перш за все, є негативне відношення самого актора до подібних «меморіалів». Тому спорудження пам’ятного знаку є оскверненням пам’яті Л.Ф. Бикова.
Пам’ятний знак встановлено самовільно, без будь-яких дозволів, без дотримання процедури встановлення пам’ятного знаку, як це передбачено Порядком спорудження (створення) пам’ятників і монументів, затвердженим Наказом Держбуду України та Мінкультури України від 30.11.2004 р., тож і звернутися з претензіями щодо його утримання або демонтажу по суті ні до кого. Ніхто з представників органів державної влади не взяв на себе відповідальність демонтувати незаконно встановлений знак, мотивуючи це повагою до пам’яті Народного Артиста. Проте ніхто і не виявив бажання прослідкувати, щоб на цьому місці було охайно і спокійно, як того бажав би сам актор. Натомість місце загибелі стало в прямому сенсі зборищем наркоманів та алкоголіків, що дедалі більше краяло дійсно небайдужі серця, серця рідних людей.
Дочка видатного актора Мар’яна Леонідівна Бикова звернулася за допомогою до Адвокатського об’єднання «Незалежна Київська адвокатська група», де сумісними зусиллями досвідчених адвокатів вдалося досягти бажаного результату. Незаконність спорудження пам’ятного знаку Л.Ф. Бикову було підтверджено відповідями на чисельні звернення до Димерської селищної ради, Вишгородської районної ради, Вишгородської районної державної адміністрації, Київської обласної державної адміністрації, Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області.
Так як самовільно споруджений пам’ятний знак знаходиться вздовж траси Е10-01 Київ-Овруч, обслуговуванням якої займається Служба автомобільних доріг у Київській області, з проханням про його демонтування звернулися саме до них. Та в Служби не знаходилося на це ні часу ні коштів, навіть не зважаючи на відповідне доручення Голови Державного агентства Автомобільних доріг України. І лише після звернення до Окружного адміністративного суду м. Києва результат було досягнуто. Отримавши Ухвалу суду, Службою автомобільних доріг було надано розпорядження Директору ДП «Київський облдорупр» про демонтаж пам’ятного знаку. Виконане доручення стало фінальною точкою в боротьбі за спокій і тишу на місці, де обірвалося життя улюбленця мільйонів глядачів Леоніда Федоровича Бикова. Пам’ять про таку людину повинна жити в серцях шанувальників, а не бути інструментом брудного піару.